DALFSEN – HOONHORST – Drie punten hielt SV Dalfsen over aan de sfeervolle derby tegen VV Hoonhorst. Hier zag het echter lange tijd niet naar uit. Het was alweer enkele jaren geleden dat de laatste derby SV Dalfsen – VV Hoonhorst werd gespeeld, op 16 maart 2014 wist Hoonhorst deze te winnen met 2-3.
En omdat het zomaar weer eens de voorlopig laatste derby zou kunnen zijn had het bestuur van SV Dalfsen er alles aan gedaan om er een sfeervolle happening van te maken. De wedstrijd was verplaatst van de zondagmiddag naar de zaterdagavond in de hoop dat dit meer supporters zou kunnen trekken. En deze wens kwam uit, enkele honderden mensen verzamelden zich rondom het verlichte kunstgrasveld op Sportpark Gerner.
Blaaskapel de Vechtboertjes zorgde voor vrolijke klanken en op het terras werd erwtensoep en broodje warme worst geserveerd. Hoonhorst had echter geen boodschap aan deze goedbedoelde acties en kwam door knappe doelpunten van Sten Kleinherenbrink en Joey Kroes op een verrassende 2-0 voorsprong. Hierna pakte Dalfsen de draad op en wist met goed combinatievoetbal het initiatief te nemen. Vlak voor rust scoorde Erik Koedijk na een aantal knappe combinaties de 2-1.
Na rust eenzelfde spelbeeld maar Dalfsen kreeg niet echt vat op het spel van Hoonhorst. Toch wist wederom Erik Koedijk de gelijkmaker te scoren uit een corner. Niet veel later kwam Dalfsen met 10 man te staan na een rode kaart voor verdediger Martijn Huizing. Maar ook met 10 man wist Dalfsen kansen te creëren en het was topscoorder Jeroen Kamphuis die Dalfsen op voorsprong bracht. Er volgden nog een aantal spannende momenten maar in de stand kwam geen verandering meer.
Na afloop volgde nog een heuse persconferentie in het clubgebouw van SV Dalfsen. Interviewer en ere-voorzitter Jos Ramaker stelde de nodige vragen aan Andries Lindeboom van Hoonhorst en Jacob Grooten van SV Dalfsen. Ook Florian Braam werd naar voren gehaald en mocht de zaal toespreken, als dank ontving hij de chocolade letter S van scoren. Aansluitend werd het Rad van Avontuur gedraaid en was er muziek voor de gasten. SV Dalfsen kan terugkijken op een geslaagd evenement en doet nog volop mee om het kampioenschap in de vierde klasse H.




