Bijzondere ontmoeting met Wim Kok in de Stoomfabriek - Foto: Ingezonden foto
Foto: Ingezonden foto

Bijzondere ontmoeting met Wim Kok in de Stoomfabriek

DALFSEN – Nadat eerder Reinier Paping vertelde over zijn ervaringen als Elfstedentochtwinnaar was nu de beurt aan voormalig vakbondsvoorzitter, minister van Financiën en minister-president Wim Kok om zijn veelzijdige, politieke ervaringen met het Dalfser publiek te delen, met name over de van de euro.

De na de aankondiging van zijn optreden razendsnel uitverkochte Stoomfabriek werd het decor voor een interessante ontmoeting met de staatsman, waarbij het accent vooral kwam te liggen op Koks visie op het belang van de Europese munt op het moment van de totstandkoming én het belang ervan in de Europese politieke situatie van dit moment.

 

Geboeid volgden de aanwezigen het op ontspannen wijze gevoerde interview door Renate Wennemars met de inmiddels toch bejaarde politicus, die zijn leeftijd al snel deed vergeten door zijn dossierkennis, zijn enthousiasme en zijn positivisme. Wim Kok sprak met zijn typerende stemgeluid –iets brozer dan vroeger, maar nog altijd dynamisch en overtuigend- in heldere, goed geformuleerde zinnen. Zonder omhaal, “ik ben wie ik ben en wat je ziet is wat er is” reageerde hij op de voorzetten van Renate, die in haar pogingen om Kok uit zijn tent te lokken toch meermalen op humoristische wijze het lid op de neus kreeg.

 

Toch slaagde zij er uiteindelijk geraffineerd in om de voormalige politicus het een en ander over zijn privé-situatie te laten vertellen, wat door het publiek zeer werd gewaardeerd. Zonder gemeen of zelfs al te direct te worden sneerde Kok de extreem-rechtse ontwikkelingen met president Trump en Le Pen de kliko in. Ter afsluiting gaf hij de aanwezigen mee om te leven vanuit een positieve benadering van de medemens, waardering voor iemands prestaties te benoemen en niet uit te spreken wat er eventueel fout ging, maar juist wat er goed ging. Tolerantie en respect voor de medemens was zijn boodschap en die werd in dank aanvaard door de bewonderaars in de Stoomfabriek. Als het aan de gespreksonderwerpen ligt, zagen Renate Wennemars en Wim Kok nog genoeg gespreksstof tot 2020. Wie weet…..

Foto's 2
Bijzondere ontmoeting met Wim Kok in de Stoomfabriek - Foto: Ingezonden foto
Foto: Ingezonden foto
Artikel delen: