Het communicatiebeleid ‘In de Kern’ vast te stellen

DALFSEN – De ontwikkelingen op het gebied van (online) communicatie volgen elkaar in hoog tempo op. Dat betekent dat we als gemeente ervoor moeten zorgen dat we aansluiting blijven houden in de communicatie met onze doelgroepen. Daarnaast zijn inwoners, ondernemers en maatschappelijke organisaties steeds meer ‘in de lead’ als het gaat om participatie.

 

Alleen beleid op het gebied van burgerparticipatie volstaat niet (meer). Genoeg aanknopingspunten om het huidige communicatiebeleid onder de loep te nemen en daar waar nodig en mogelijk verbeteringen aan te brengen.

 

We willen (nog) meer werk maken van participatie (en jongerenparticipatie), zeker met de komst van de Omgevingswet in 2019, waar participatie een belangrijke rol speelt. Daarnaast willen we een meer gestructureerde aanpak van promotie, waarbij we nadrukkelijk de samenwerking zoeken met inwoners, ondernemers, maatschappelijke organisaties en dergelijke. Ook de ontwikkelingen op het gebied van online communicatie vragen om nieuw beleid en een gestructureerde aanpak.

 

Dalfsen werkt aan burgerparticipatie en de inzet van Jong Dalfsen moet daarin alle aandacht. Jos Ramaker Gem. Bel. is van mening dat de ambities van de gemeente duidelijk moeten zijnen gaan we niet te langzaam vooruit, van 6,7 naar 7 is wel heel erg mager en wil richting 8.. Maar geeft Han Nten aan, een 8 is onhaalbaar.

 

De gemeente wil sturen richting een nieuwe huisstijl in 2019, de vorige is van 2001 en de vraag is past die nog wel in deze tijd en bij onze visie. Maar dat gaat aan onderzoek en ontwerp een behoorlijk bedrag kosten.(€ 50.000,-) Hier zijn verschillende partijen het niet mee eens en vragen eerst meer onderzoek te doen naar die kosten, maar ook van de kosten van een eventuele invoering in 2019. Waarom moet elke wijziging direct geld kosten vragen verschillende partijen zich af.

 

De medewerkers van de gemeente krijgen een hele dag, een schrijfcursus aangeboden om in meer begrijpelijke taal te schrijven voor alle inwoners. Er moet altijd een goede terugkoppeling zijn naar de burger in begrijpelijke taal.

 

Met name de discussie over de kosten van een veranderende huisstijl zal tijdens de komende raadsvergadering worden voortgezet om het communicatiebeleid 2017 – 2022 vast te kunnen stellen.

 

WvdV

Artikel delen: