Lekker slapen wie wil dit niet?

Lekker slapen wie wil dit niet?

OMMEN – Wanneer je slaapproblemen hebt ben je snel geneigd om te denken dat je iets helemaal niet goed kunt, namelijk slapen. Het tegendeel is waar je bent juist iemand die goed is in waakzaam zijn. De balans tussen waken en slapen is echter zoek en dat heeft herstel nodig.

Het valt niet mee om de waakzaamheid minder overprikkeld te krijgen in ons drukke en hectische bestaan. Yoga, meditatie en ademoefeningen kunnen van invloed zijn om je slaap en waakzaamheid meer in balans te krijgen.

De juiste adem brengt je hele systeem tot rust. Vooral de buikadem waarbij je de uitademing vertraagt geeft het overlevingssysteem in onze hersenen een signaal, het bekende vecht/vlucht reactiesysteem, dat er geen gevaar (stress) is waardoor je systeem kalmeert. De verschillende oefeningen in de yoga dragen bij om je te ontspannen maar ook het oefenen in kracht geeft meer vitaliteit wat bijdraagt aan een goede balans. Het oefenen in aandacht zijn, het mediteren, maakt je bewust van hoe je ademruimte kunt creëren tussen al de verschillende gedachtes in je hoofd. Deze gedachten kunnen je soms overspoelen en wakker houden.

Er is heel veel te vertellen over een goede balans tussen slaap en waakzaamheid. Daarom geeft Yoga2all een workshop op 24 februari

Artikel delen: