We hebben als Gemeentebelangen signalen gekregen van verontruste bewoners uit Lemelerveld dat de Woonstichting Vechthorst overgaat tot sloop van de woningen.
Onze vragen aan het College van B&W van de Gemeente Dalfsen zijn;
– zijn de bewoners op de hoogte gesteld van deze ontwikkelingen
door het College van B&W en/of Woningstichting Vechthorst.
– Is het College van B&W bereidt om deze gesprekken op gang te brengen en
te voeren met de bezorgde omwonenden om hier tot een gedragen plan te komen aan de Weerdhuisweg.
We zien als Gemeentebelangen graag uw reactie tegemoet,
Hartelijke groet,
Jos Ramaker
Fractievoorzitter Gemeentebelangen
Antwoord college:
In het huidige bestemmingsplan zijn de nodige mogelijkheden voor herontwikkeling van deze locatie van 4 naar 8 woningen. Deze ruimte in het bouwvlak is er overigens al decennia geweest. In de eerste verkenning naar woningbouwmogelijkheden heeft Vechthorst in het bouwplan echter geen parkeren opgenomen. De normen hiervoor staan in de CROW richtlijnen. Parkeren inpassen op het perceel betekent minder woningen. Insteekparkeerplaatsen langs de Weerdhuisweg vinden we niet gewenst omdat dit een belangrijke doorgaande weg is.
De bewoners van de woningen zelf zijn door Vechthorst op de hoogte gebracht; de omwonenden nog niet. Vechthorst is zich aan het beraden wat te doen met de locatie en wil hierover binnenkort met de omwonenden in gesprek gaan. Als gemeente hebben wij het leggen van deze contacten gestimuleerd, waarbij Vechthorst zelf heeft aangegeven dit ook al van plan te zijn.

