Morrenhof-Jansen Dalfsen door naar halve finale beker

Morrenhof-Jansen Dalfsen door naar halve finale beker

DALFSEN – De strijd om het landskampioenschap ligt voor Morrenhof Jansen Dalfsen even stil (vrijstelling voor de volgende ronde). Dan verleggen we de focus naar het bekertoernooi. In de kwartfinale staat een thuiswedstrijd op het programma tegen de aanstaande kampioen van de tweede divisie: Anytime Fitness/ BFC.

De dames uit Limburg beginnen natuurlijk als grote underdog aan deze wedstrijd, maar beginnen lekker onbevangen. Brutaal nemen ze zelfs een 1-3 voorsprong door 3 doelpunten van Manon Nicolaes, die vanaf de linkeropbouw een behoorlijke plaag is voor de Dalfser verdediging. Dalfsen is gewaarschuwd om bij de les te blijven. De dames zetten één van hun gevaarlijkste wapens in: de snelle tegenaanval. Hier weet BFC duidelijk niet goed raad mee en de meiden van Dalfsen scoren heel veel op deze manier. De Limburgse dames laten de kop niet hangen en blijven het grootste deel van de eerste helft redelijk in het spoor van Dalfsen. Na ruim 24 minuten spelen leidt Dalfsen maar met 15-11. Dit heeft de meiden van BFC wel veel kracht gekost en dat gaat ze nu opbreken. In het restant van de eerste helft weet Morrenhof Jansen Dalfsen de voorsprong uit te bouwen tot 19-11.

In de tweede helft voert Dalfsen het verschil snel verder op. Er is ruimte om een aantal dingen uit te proberen, bijvoorbeeld het inwisselen van de keepster voor een extra veldspeelster in een ondertalsituatie. Daarnaast wordt geprobeerd het publiek te verwennen met extra mooie scores (zoals een schitterende curvebal uit de hoek, die mooi om de keeper heen draait, van Ana Pavkovic), zonder dat dit ten koste gaat van de doelpuntenproductie.

Het hoogtepunt van de wedstrijd komt na 21 minuten in de 2e helft. Dalfsenaar Astrid Uitslag speelt zich mooi vrij op de cirkel, krijgt ook een beslissende pass en jaagt de bal onhoudbaar in de touwen. Daarmee scoort Astrid haar eerste officiële doelpunt voor dames 1. Het vreugdelawaai in de Trefkoele+ is oorverdovend. Mooi ook om de reacties te zien van het hele team en de enorme lach op het gezicht van Astrid.

Spannend is het op dat moment al niet meer. Anytime Fitness/BFC heeft dapper gevochten, maar weet in het laatste kwartier van de wedstrijd nog maar 2 doelpunten te maken. Dalfsen blijft wel scoren en na het laatste fluitsignaal staat de eindstand vast op 40-19, waardoor Morrenhof Jansen Dalfsen zich plaatst voor de halve finale van de beker.
Het duurt nog even voor de volgende wedstrijd in de halve finale van de nacompetitie wordt gespeeld. Om toch een beetje in het ritme te blijven zijn daarom eerst een paar oefenwedstrijden gepland. De eerstvolgende zal zijn op donderdag 29 maart om 20.00 in de eigen Trefkoele+. De week daarop (dinsdag 3 april) wordt tegen BVB Dortmund (de nieuwe club volgend seizoen van “onze” Yara ten Holte) in hun trainingshal gespeeld.
 

Foto: Kristian Giesen

 

Artikel delen: