DALFSEN – Het voorplein van het gemeentehuis in Dalfsen vraagt een grondige aanpak. De toegankelijkheid moet verbeterd worden. In een speciaal handboek voor dergelijke pleinen heeft het college afgesproken dat twee varianten verder worden uitgewerkt.
De huidige natuurstenen zijn niet geschikt er met een auto overheen te rijden. Dit is in veel gevallen wel noodzakelijk, b.v. bij trouwpartijen, mindervalide automobilisten, maar ook voor bevoorrading van het gemeentehuis.
De Hellingbaan voldoet niet aan de voorschriften en de lift blijft een groot probleem door terugkerende storingen.
Indien er weer een hellingbaan wordt aangelegd mag die maximaal oplopen in de verhouding van 1:25
Ook wordt overwogen het hele plein omhoog te brengen met een helling van 1:40, hierdoor zou de lift geheel kunnen vervallen. Alle opties worden nader bekeken.
Op dit moment worden er kostenbegrotingen gemaakt en de plannen worden, zodra die bekend zijn voorgelegd aan bezoekers/gebruikers en dan zal de raad in september een besluit moeten nemen.
Vast staat dat het plein in elk geval een meer groene uitstraling moet krijgen.
Hieronder een korte toelichting op de tijdsplanning:
- april – juni 2019, ophalen kaders en realiseren schetsontwerpen met participatie;
- september 2019, besluitvorming raad en college schetsontwerpen en financiële onderbouwing;
- september – november 2019, realiseren van schetsontwerp naar definitieve ontwerp naar voorbereiding en aanbesteding;
- november 2019 – april 2020, realisatie en nazorg.
De planning is qua doorlooptijd sterk afhankelijk van een aantal factoren: besluitvorming, het proces van schetsontwerp richting uitvoering, de gekozen schetsontwerp, aanbesteding, inkoop van materiaal, uitvoering van het werk zelf en de weersinvloeden.
Aldus de persinformatie die vanmorgen aan de pers is doorgegeven.
WvdV
Wethouder Schuurman: “Er is een hoogteverschil van 1,5 meter tussen het straatniveau en de entree van het gemeentehuis. Dat maakt het vinden van een goede oplossing lastig. Daarom hebben we een onafhankelijk adviesbureau gevraagd een toegankelijkheidsadvies uit te brengen, om inzichtelijk te krijgen welke opties er allemaal mogelijk zijn. Vier opties bleken mogelijk: het aanpassen van de hellingbanen, het hoogteverschil overbruggen met een lift en glazen liftschacht, het verplaatsen van de gevel en het gehele plein met een geringe helling uitvoeren. Het college heeft gekozen om verder te gaan met optie één en vier, waarbij bij optie één ook gekeken wordt naar een “glazen” liftschacht. Optie twee en drie laten we vallen, omdat het geheel ook uitnodigend moet zijn voor gebruikers en de ingreep voor optie drie te omvangrijk is.“
Vervolg
Deze twee opties vormen het kader, waarmee in samenspraak met inwoners, maatschappelijke organisaties en belanggroepen verschillende schetsontwerpen voor het voorplein en de entree worden uitgewerkt. De schetsontwerpen worden voorgelegd aan de raad. Na besluitvorming wordt het verder uitwerkt in een definitiefontwerp, waarna het wordt voorbereid als een uitvoeringsontwerp, aanbesteed en uitgevoerd.
Toegankelijkheid gemeentehuis Dalfsen
De toegankelijkheid van het gemeentehuis in Dalfsen is op dit moment niet optimaal. Er zijn problemen met de buitenlift die helaas niet functioneert en de hellingbaan is volgens de geldende normen iets te steil voor mensen met een rolstoel en mindervaliden. Op basis van de bestaande situatie en de wensen wordt gewerkt aan een structurele verbetering.






