DALFSEN – Afgelopen avond reed er een poosje geen trein tussen Dalfsen en Ommen ivm een aanrijding met een ree. Het is deze tijd van het jaar machtig oppassen met overstekende reeën. Het lijkt ook wel of er nu gigantisch veel zijn. Er sneuvelen er nu in deze periode veel in het verkeer.
Wat doe je bij een botsing met een ree?
In de eerste plaats geldt:
- Zorg voor veiligheid van jezelf en anderen.
- Bel de politie ( tel. 0900 88 44 )
- Niet gaan achtervolgen of zoeken.
- Rustig en terughoudend handelen.
- De politie haalt een nazoekteam ter plaatse
- Het nazoekteam gaat de situatie verder afhandelen
- De materiële gevolgen kunt u later regelen.
LET OP: Gewonde dieren kunnen zich dood houden en tijdens een reddingsactie zeer gevaarlijk zijn.
Gewond zijn en dood gaan horen bij het reeën leven.Voor de natuur is het namelijk belangrijk dat alle fases van het leven plaatsvinden. Mocht u desondanks iets aan de situatie willen doen: Dan is het goed te weten dat u een beschermd dier als het ree, niet mag doden, uit het leiden verlossen of verplaatsen.
Wel kunt u de situatie aan de natuurbeheerder melden. Is de situatie het gevolg van een ongeval dan is het advies om op de plaats van het ongeval te blijven en contact op te nemen met de politie. De exacte locatie helpt om ter plaatse te komen. Rapporteer zo precies mogelijk de plaats van het ongeval met straatnaam, hectometerpaaltje en huisnummer en nadere herkenningspunten zoals kruising, verkeersbord of een opvallende boom. Daarmee helpt u tijd te besparen en er nog meer ongelukken gebeuren of slachtoffers vallen.
Bron kenniscentrum ree

