DALFSEN – TOP Vechtdal (Talent Ontwikkeling Philadelphia) organiseert nu al weer 1 jaar het project “Samen Eten” in Dalfsen. Dit wordt in samenwerking gedaan met hotel-restaurant Hof van Dalfsen en Natuurboerderij Lindehoeve.
Elke woensdagavond (behalve op feestdagen) wordt door een groep mensen vanaf 17.00 uur gegeten in de Lindehoeve, Koesteeg 4 in Dalfsen. Op woensdag 19 februari waren voor het diner 18 personen aanwezig. Voor de organisatie was Anneke Oldegbers – medewerkster van Philadelphia – aanwezig.
Martijn komt elke woensdag eten; hij is meestal al om 16.00 uur aanwezig om te helpen met het dekken van de tafels. Om exact 17.00 uur gaat hij met de bakfiets naar het Hof van Dalfsen om daar het hoofdgerecht op te halen.
Een vast onderdeel van het diner behoort tot de taak van vrijwilliger Sjors. Hij maakt de ene week soep en de andere week een toetje. Sjors is een hobbykok – hij is technisch tekenaar van beroep – die het fantastisch vindt om elke woensdagmiddag iets speciaals te koken voor een grote groep gasten.
Het hoofdonderdeel van de maaltijd wordt gemaakt door koks van het Hof van Dalfsen. Gerco Roepel, eigenaar van dit restaurant, sponsort het eetproject door een minimale vergoeding voor het eten te rekenen.
Op 19 februari jl. bestond het diner uit de volgende gerechten:
– van kok Sjors: kerriesoep;
– van kok Steven: wildstoofpot (verschillende soorten wild met bloemkool, broccoli en wortel) met aardappelkroketten.
Vind je het leuk om samen met andere mensen gezellig te eten, dan kan dat op woensdag bij “Samen Eten”. Iedere Dalfsenaar is welkom en hij/zij kan tegen betaling van een bedrag van € 5,– deelnemen aan een tweegangendiner.
Wel geldt: opgeven voor maandag 12.00 uur en vol is vol (er kunnen namelijk maximaal 30 personen deelnemen!).
Paul Scholten Dalfsen








