Drukke tijden bij de bouwmarkten en tuincentra: mensen hebben tijd voor klussen

Drukke tijden bij de bouwmarkten en tuincentra: mensen hebben tijd voor klussen

Ondertussen is het wel duidelijk wat Nederlanders doen met alle extra vrije tijd nu er geen sportclubjes meer zijn, feestjes worden afgezegd en de terrassen nog dicht zijn. Klussen in- en om het huis is erg populair, net als bakken, lego-en en puzzelen. Bij de bouwmarkten en tuincentra is de drukte nog steeds merkbaar.  

Drukte online en offline

De lange rijen voor de bouwmarkt zijn nog steeds een feit. In de winkels is het doorgaans wel redelijk rustig en wordt de ruimte bewaard door karretjes of winkelmandjes te verplichten. Veel mensen kiezen ervoor om te gaan schilderen en de woonkamer weer een frisse kleur te geven, of de slaapkamer een make-over te geven. Het is lekker om wat te doen te hebben en het resultaat is snel zichtbaar. Bouwmarkten hebben in de derde week van maart ruim 50% meer omgezet dan dezelfde periode een jaar eerder. 

Niet alleen in de fysieke winkels is het druk, maar ook online geven veel bedrijven aan dat het langer wachten is op de bestelling. Dit heeft er ook mee te maken dat er bij allerlei bedrijven veel meer online besteld wordt, waardoor de pakketjesbezorgers het gigantisch druk hebben. PostNL kon in maart ruim 11 % meer pakketten bezorgen dan in maart 2019, over het gehele eerste kwartaal bezorgde het bedrijf 2,8% meer pakketjes. Ook andere bedrijven springen hier slim op in.

Meer sfeer in huis

Niet alleen wordt er veel geklust, maar ook gaan veel mensen even naar de bouwmarkt voor een nieuw kleed, wat nieuwe kussentjes of fotolijsten om het binnen wat meer aan te kleden. Lizz Knevel van Adviesjagers.nl is binnenhuisarchitect en weet als geen ander hoe mensen het gezellig krijgen in huis. “Het opknappen van je interieur is niet alleen een leuk klusje, maar je kunt ook lang genieten van het resultaat. Nu je veel thuis ziet valt het wellicht pas op dat er weinig kleur in huis aanwezig is, of dat je vloerkleed wel aan vervanging toe is. Ik raad mijn klanten altijd aan om eerst te beginnen met een paar accessoires om te kijken hoe dit de ruimte verandert. Planten en bloemen zijn bijvoorbeeld echt een wondermiddel om leven aan te brengen in de woon- en slaapkamer. Met een paar mooie bloempotten van verschillende hoogtes creëer je een speels effect. Ook nieuwe sierkussens op de bank en een plaid in een complementaire kleur breng je gemakkelijk kleur aan in huis”.

Meer in de tuin zitten 

Steeds meer mensen trekken er toch op uit, maar de regels zijn nog niet verandert.  Reden te meer om het ook in de tuin extra gezellig te maken. Bij de tuincentra worden er voornamelijk veel verzorgende producten verkocht zoals mest voor het gazon, maar ook veel plantjes voor in de moestuin. Mei is een van de beste maanden om een moestuin te beginnen want bijna alles kan geplant worden. Ook andere planten komen prachtig tot bloei, mei wordt niet voor niets de bloeimaand genoemd. Door te mesten blijven de planten sterk en gezond.

Help de natuur

De tuin is gewoon een miniatuur natuurgebied en volgens Natuurmonumenten kunnen wij er samen voor zorgen dat er tot wel 10 % meer natuur komt, gewoon door meer ruimte voor groen vrij te maken in de tuin. Haal wat tegels weg en vervang deze door gras of plantjes. Wilde bloemen trekken bijen, vlinders en andere insecten aan, waar weer vogeltjes, kikkers en andere dieren op af komen. Zo komt je tuin voor je ogen tot leven.

Artikel delen: