Bestemmingsplan Oosterdalfsen Zuid - Foto: Gemeente Dalfsen
Foto: Gemeente Dalfsen

Bestemmingsplan Oosterdalfsen Zuid

DALFSEN – Het gebied in Dalfsen, begrensd door de Kampmansweg, de Welsummerweg en het Luchiespad heeft in de Structuurvisie kernen gemeente Dalfsen de functie wonen-werken gekregen. Bij de behandeling in de raad van het eerste plan op deze locatie (2018) is aangegeven dat voor wonen-werken op deze locatie te weinig animo is.

Omdat er voor de functie wonen wel veel belangstelling bestaat hebben we de aandacht gedeeltelijk naar deze functie verlegd. Ruim twee jaar geleden is een plan gemaakt om op deze locatie een complex te realiseren met ca. 85 zorgeenheden. Tegen dit plan bestond weerstand van met name de twee naastgelegen bedrijven. De projectontwikkelaar heeft het plan daarom ingetrokken. Vervolgens heeft de ontwikkelaar samen met de gemeente en de twee naastgelegen bedrijven een nieuw plan ontwikkeld voor de bouw van ca. 40 zorgeenheden, 21 grondgebonden woningen en ca. 5 woonwerkkavels. In de raadsvergadering van 20 april 2020 is het stedenbouwkundig plan behandeld en gewijzigd vastgesteld.

De lokale zorgaanbieder Rosengaerde heeft belangstelling getoond voor het plandeel dat wonen en zorg mogelijk moet gaan maken. De omvang van de gewenste zorgactiviteiten in dit gebied staat nog niet geheel vast, maar er wordt gedacht aan ten hoogste 80 eenheden voor langdurige zorg. Met dit plan is Rosengaerde in staat de kwaliteit van haar zorg te verbeteren. De nieuwe plannen zijn met de buurtbewoners en de twee ondernemers naast het plangebied besproken. De zorgeenheden zijn uitsluitend bedoeld voor de lokale zorgaanbieder Rosengaerde. Volledige tekst zie Ris.

Een mooi plan, daar waren de meeste raadsleden het over eens, maar alleen als het voor eigen inwoners en voor Rosengaerde gaat, niet voor een projectontwikkelaar. Het CDA geeft aan dat het geen gevolgen moet hebben voor de bestaande locatie van Rosengaerde. Mevr. Lasche van de Chr. U noemde het een mooi plan, vraagt meer ruimte voor groen en ondergronds parkeren. De PvdA wil garanties dat niet de projectontwikkelaar er met het plan vandoor gaat en dat er goede afspraken komen, ook over de bestaande locatie in de kern.

De heer  Schuurman gaf aan dat verplaatsing slechts gaat om dementerende bewoners en dat op de huidige locatie zo veel ruimte vrijkomt waarvoor op dit moment een lange wachtlijst is. Hij geeft aan dat er goede intentieafspraken zijn gemaakt met beide partijen en dat er ook woningbouw wordt gerealiseerd op een vrijgekomen locatie.

Alle partijen noemen het een mooi plan, juist voor dementerende ouderen zal de afstand tot het dorp geen problemen geven, terwijl meer ouderen in het dorp kunnen blijven. Een heel mooi plan voor langdurige zorg, er is goed overleg geweest met omwonenden en bedrijven en zoals de heer Schrijver zegt, maak er iets moois van. De heer Schuurman geeft nog aan dat er vervolg gesprekken zullen plaatsvinden met Habion over de bestaande locatie. Gaat naar de raadsvergadering 25 febr.

Geschreven door W. v.d. V

Artikel delen: