DALFSEN – Vanmorgen (15 maart) was ik opnieuw bij de werkzaamheden in de Dalfser passantenhaven. Het Lemelerveldse bedrijf Acon vervangt hier (naast en bij de trailerhelling) de – in slechte staat verkerende – damwanden.
Acon maakt zoals altijd gebruik van (plaatselijke) bedrijven; deze keer zijn dat:
– Van Lenthe Dalfsen voor een mobiele kraan;
– Houtgroothandel Regge Hout B.V. uit Goor voor het gebruikte hout (FSC Okan Damwand).
De uitvoerder heeft mij – een voormalige kantoormens – duidelijk gemaakt dat voor dit werk geen shovel *) gebruikt wordt, maar een mobiele kraan.
Als de nieuwe damwanden aangebracht zijn, worden de gaten tussen de wanden en de helling weer opgevuld met zand en beton. Met “chemische ankers” (betondraad en zeer krachtige lijm) worden damwanden en beton aan elkaar vastgemaakt.
*) Een shovel wordt ook wel laadschop of grondverzetmachine genoemd. Dit is een machine die onder andere gebruikt wordt bij het grondverzet. Er kunnen in de hefarm verschillende voorzetstukken gehangen worden, zoals een dichte bak, puinbak, palletvorken, stenenklem, hijsmast, stenenrotator of een veegbezem.
Paul Scholten Dalfsen




