Vechtdalteam politie verkeer hielp bij controle N50

Vechtdalteam politie verkeer hielp bij controle N50

REGIO – Vandaag heeft Team Verkeer samen met collega’s van basisteam Vechtdal en basisteam IJsselland Noord een controle gehouden op afleiding in het verkeer. Deze controle is al enige tijd geleden gepland aangezien de N50 qua verkeersongevallen (landelijk gezien) negatief bekend staat.

Ondanks het feit dat bijna iedereen weet dat afleiding een van de meest voorkomende oorzaken is bij verkeersongevallen en de boetes zijn verhoogd van 250 naar 350 euro, blijft het voor te veel bestuurders moeilijk om de telefoon niet vast te houden tijdens het rijden. De resultaten hieronder zeggen helaas genoeg.

Tussen 14:00 uur en 18:30 uur werd er bekeurd voor
86 x vasthouden telefoon
6 x snelheid met volgen/lasergun
5 x overig (o.a. lichtdoorlaatbaarheid voorste ruiten (te donker), onnodig claxonneren, zonder noodzaak gebruik maken van vluchtstrook)
1 voertuig verbod verder te rijden in verband met zeer slechte banden
1 x WOK ivm technische gebreken bij personenauto
8 x gewaarschuwd voor lichte overtredingen i.v.m. #CAOPOLITIE

Ook werd er op snelheid gecontroleerd met een radaropstelling. Hierbij circa 140 boetes ter zake overschrijding van de maximum snelheid.

Controles als deze blijken telkens weer nodig en zullen dus ook regelmatig worden herhaald.

Artikel delen: