DALFSEN – Gisteren werd het twintigjarig bestaan van de Bibliotheek Dalfsen-Nieuwleusen gevierd. Job Cohen ging in gesprek over de rol van de bibliotheek in de veranderende samenleving en onze toekomst in het sociaal domein en de wereld van kunst en cultuur.
Job Cohen was onder de indruk van de Bibliotheek Dalfsen-Nieuwleusen, onze plek in de Kulturhusen en de weg die we zijn ingeslagen naar een brede bibliotheek in samenwerking met onze lokale partners. Met 90 enthousiaste bezoekers hadden een sprankelende discussie en mogen terugkijken op een inspirerende middag. Stichting Openbare Bibliotheek Dalfsen-Nieuwleusen bestaat dit jaar 20 jaar. Dat werd gevierd met een blik op de toekomst.
2022 is namelijk ook het jaar waarin we een nieuw meerjarenbeleidsplan maken. Wat vraagt de snel veranderende samenleving van de bibliotheek? Welke meerwaarde heeft de bibliotheek voor haar partners in het sociaal domein, het onderwijs en het culturele veld? En, hoe kan zij haar lokale rol goed vervullen?
Job Cohen was niet alleen minister en burgemeester van Amsterdam, ook was hij vanaf 2013 voorzitter van de Raad van Toezicht van de Stichting Openbare Bibliotheek Amsterdam én voorzitter van de externe commissie Toekomstperspectief openbare bibliotheek in 2025. Het resultaat van de commissie Cohen was in 2015 de publicatie Bibliotheek van de toekomst: knooppunt voor kennis, contact en cultuur.














