GANZEPAN – In de omgeving van de Ganzepanner brug is behoorlijk wat grond in gebruik door Jan Overesch. Hij produceert daar granen bestemd voor bakkerijen die het gebruiken in ecologische producten.
- Gezondere producten. Ondanks dat de smaak meestal het meeste opvalt, gaat het bij ecologische producten om meer dan dat. Boeren oogsten deze producten met respect voor de groeiperiodes, waarbij ze natuurlijke meststoffen gebruiken zoals organische compost.
- Ze komen de lokale economie ten goede. Het meeste voedsel dat we eten komt van duizenden kilometers ver en zelfs van andere continenten. Het gaat hier om een transportproces dat in agrarische gebieden ook de economie beïnvloedt. Door het eten van ecologische producten bevorderen we de lokale agrarische economie. Dit komt omdat dit voedsel door kleine, lokale boeren geteeld wordt die het op gespecialiseerde lokale markten verkopen of zoals bij Jan, in zijn eigen winkel.
- Dit was ook een project van Jan. Hopelijk komt dat nog eens weer terug.