DALFSEN – Heb je op zondag 5 november ‘‘s avonds geen zin om naar de tv te kijken, dan is er op Radio Monique Internationaal (overal via Internet te ontvangen) de Nederlandse versie van de War Of The Worlds.
Deze programma’s worden verzorgd door De Vrienden van de Radio. Het programma voor deze zondagavond is als volgt:
In het eerste uur tussen 19.00 en 20.00 uur horen we bij Eric de Meijer de historie van en fragmenten uit het hoorspel The War of the Worlds uit 1938 van Orson Welles en de massahysterie die in de VS ontstond toen het hoorspel werd uitgezonden op de radio.
Vanaf 20.00 uur tot 22.00 uur wordt in twee delen de Nederlandstalige versie van The War of the Worlds uitgezonden, zoals die in 1978 gemaakt werd en op Hilversum 1 uitgezonden is door de VOO, de Veronica Omroep Organisatie. Aan deze versie is toen meegewerkt door Peter Koelewijn, Patricia Paay, Willem Duyn en Jan van Veen.
Henny Radstaak praat met producer Ad Bouman, die vertelt waarom hij met het plan kwam voor die Nederlandse versie en hoe de opnames in hun werk gingen.
In het vierde uur, na 22.00 uur, doet Stanny Dobbelsteen de nazit en haalt hij met andere Vrienden van de Radio herinneringen op aan Jeff Wayne’s muzikale versie van The War of the Worlds.




