DALFSEN – Het einde van bijna drie jaar “Kunstlicht”. Kunstenaars uit Dalfsen hebben vanaf juli 2021 kunstwerkjes gemaakt van de lantaarnpalen in het centrum van Dalfsen. Gedurende die hele maand juli was het wordingsproces van het ene na het andere kunstwerk te volgen. Daarna vormden ze samen een permanente kunstroute.
Het initiatief hiervoor kwam van Willeke van de Craats, die blij verrast was met alle enthousiaste reacties.
Willeke heeft samen met haar man de zaak Lindenburg aan het Kerkplein en heeft vanuit haar woning goed zicht op een aantal lantaarnpalen. Zij vond dat de oude lantaarnpalen afbreuk deden aan de sfeer in het dorp. Zij had wel eens geopperd om er iets leuks van te maken. Maar de reactie was: dat krijg je toch niet voor elkaar. Dat maakte haar alleen maar vasthoudender en er ontstond het idee om kunstenaars uit eigen dorp te vragen om er iets moois van te maken. De gemeente gaf toestemming en dus aan de slag. En zo zijn er 31 lantarenpalen omgetoverd tot ware kunstwerkjes.
Tot deze week hebben we kunnen genieten van deze mooi versierde lantarenpalen, want op en rond het Kerkplein zijn nu de meeste kunstwerken vervangen door de nieuwe lantarenpalen. Beetje minder spannend, maar wel mooi. Om toch nog even een kijkje te nemen bij de “kunstlichtpalen” hier de link: https://www.kunstomdalfsen.nl/kunst-licht/.



