Sliktreder - Foto: Ingezonden foto
Foto: Ingezonden foto

Sliktreder

DALFSEN – De Grutto (limosa limosa) is een vogelsoort die in Nederland en in ander Europese landen voorkomt. Het grootste deel van de populatie leeft in ons land. De soort is in de afgelopen jaren sterk onder druk komen te staan door verschillende factoren, zoals verlies van habitat, intensieve landbouw en veranderingen in het waterbeheer.

Dit heeft geleid tot een sterke daling van de aantallen, van 120.000 paar ca 20 jaren geleden tot ca 20.000 paar anno 2025.
In de Eempolder heeft groep agrariërs en vrijwilligers de handen ineen geslagen en werken aan behoud en herstel van de biodiversiteit en agrarische natuur en landschap. Het resultaat mag er zijn , herstel van natuurwaarden en groei van de grutto populatie. Ook in onze regio zijn soortgelijke initiatieven genomen zoals in de Tolhuislanden. Het creëren van plas/dras situaties en wat aanpassingen in het grasbeheer. Kortom, hier is sprake van een echte beweging van boer en burger. De bijgaande foto’s zijn allemaal in onze gemeente gemaakt, dus…. opletten.

Foto’s en inzending Jos Scholten

Foto's 4
Sliktreder - Foto: Ingezonden foto
Foto: Ingezonden foto
Sliktreder - Foto: Ingezonden foto
Foto: Ingezonden foto
Sliktreder - Foto: Ingezonden foto
Foto: Ingezonden foto
Artikel delen: