DALFSEN – Afgelopen zaterdag kwam een van mijn katten thuis met rare verschijnselen. Het leek er duidelijk op leek dat er iets niet in orde was met het zenuwstelsel. Wankelend op de benen alsof ze dronken was, omvallen, oriëntatie problemen en shaken met de kop. Het was duidelijk dat het niet goed was met het katje.
Ik heb de dierenarts gebeld en kom bij de tweede lijn terecht in Zwolle. Een fantastisch goede kliniek, waar ze haar direct wel op moesten nemen om haar zo snel mogelijkheid te helpen want de symptomen liepen vrij snel op van een beetje naar kwalijk erg binnen een half uur. Mijn katje is daar een dag in behandeling geweest, waarna ik haar weer mee mocht nemen. De dag erop ben ik nog een keer terug geweest omdat het nog niet in orde was. Ze is er nog een keer een nacht en een dag geweest, vervolgens mocht ze gezond mee naar huis op maandag.
Bevrijdingsdag, aan het einde van de middag kwam ik thuis en liep door de tuin naar de achterdeur. En mijn dochter zei: Mam Blondie, het rode katje heeft het ook al. Nee, Blondie ligt gewoon te slapen in de zon. Ik kijk naar de kop en inderdaad Blondie had het ook, alleen was Blondie al weg. Blondie heb ik bijna levenloos naar de dierenarts gebracht met alleen maar een shakend hoofd. Blondie lag in mijn armen eigenlijk al te sterven. Ze is in allerijl ook opgenomen in de dierenkliniek en ik ben geheel verbaasd en boos naar huis gegaan.
Bij thuiskomst zag ik vervolgens mijn oude zwerfkat, die ik ooit eens heb opgenomen in huis, dezelfde verschijnselen krijgen, misschien wat minder ernstig, maar het was vrij snel duidelijk. Van huis naar de dierenarts toe kon hij een beetje lopen, vervolgens kop shakend en compleet van de wereld.
Deze kat kun je normaal bijna niet behandelen, als ze hem een wormenkuur geven dan ben je echt twee man nodig. We waren bij de dierenarts en hij was compleet apathisch. Na een dag en nacht mocht deze oude zwerfkat gisteravond gelukkig mee naar huis.
Maar met de kleine rode Blondie gaat het nog steeds niet goed. Gisteren heb ik zelf zitten denken dat het best afgelopen kan zijn en dat ik de keus moet maken haar te laten inslapen.
Naast al het leed wat de dieren wordt aangedaan en het verdriet van mijn dochter, krijg ik ook de zorgen om het financiële kostenplaatje.
Ik vond het wel belangrijk om u dit te melden en te delen. Ik zit nu met het volgende probleem dat ik ze nu binnen heb want ik ben bang dat als ze buiten komen er weer eentje half onderuit zal gaan. Het zijn katten die al van jongs af aan buiten komen, dus het is een ramp om ze 24 uur binnen te houden.
Dit is mijn verhaal van het afgelopen feestweekend. Blondie vecht nog voor haar leven maar ik wil mensen echt waarschuwen, of het nou opzet is of niet. Ik ga altijd uit van het goede van de mens maar het kan met kwade opzet gedaan zijn. Ik weet niet of honden wel veilig zijn, of andere katten en of er nog meer dieren ziek van kunnen worden. Ik heb met eigen ogen kunnen zien wat er gebeurd met een dier. Het is om mensen die zich afvragen waar ze op moeten letten te waarschuwen in de omgeving van de Mussenkamp en de Waanderskamp. Ik hoop dat het niemand anders overkomt want het is hartverscheurend om te zien hoe je dier ligt te lijden. Met heel veel dank aan dierenkliniek de tweede lijn in Zwolle want ze hebben echt mijn beestjes gered en ik hoop voor Blondie dat ze er ook nog bovenop komt, maar daar heb ik mijn twijfels over. Ik hoop dat u gewaarschuwd bent met dit verhaal, of u nou gif gebruikt om echt te bestrijden of wat dan ook.

