STERREBOS – IERTE – Vorige week sprak ik Bert Schrijver van de Zandwijkallee nog even. Bert had een boerderij samen met zijn broer in buurtschap de Ierte. Dat was hun ouders huis. Ik was daar nog nooit van mijn leven geweest. Terwijl ook die familie Schrijver, (werd ook altijd gezegd: Schriever uut de Ierte) ook een groot gezin, net als wij van de andere familie Schrijver (van de Vosboer, geen familie,) uit een nog groter gezin, bij elkaar naar school gingen in Hoonhorst .I
In elke klas zaten wel 2 of 3 Schrijvers. Het krioelde van de Schrijvers, Jans 13 kinderen, Bernhard Schrijver, Dieks Schrijver ook groot gezin zeker 10, WIllem Schrijver en dan Jan Schrijver uit de Ierte ook zeker 8 kinderen.
Ik zei al tegen Bert ik weet dat het een lange weg is maar loopt die dan niet dood. Bert zegt je kan gewoon langs die gebouwen fietsen en daar kan je naar Soeslo. Ik denk dan ga ik dat een en keer doen. Maar ik kreeg wel een beetje de indruk dat het niet helemaal de bedoeling is dat iedereen dat zo maar gaat doen, tenminste dat voelde zo. Bert, die al sinds zijn trouwen aan de Zandwijk woont, hemelsbreed 1 kilometer van ons huis. Ik kende hem eigenlijk niet eens zo goed. Sinds de laatse jaren zie ik hem regelmatig. Dat klopt ook wel zegt hij. En nu spreken we hem zelfs nog regelmatig. Ik vertrok elke morgen om 5 uur van af de Sterrebos naar de Ierte, want daar hadden we ons werk. Maar onlangs is dat bedrijf verkocht, ja dan heb ik er ook niets meer te zoeken en kom je me vaker tegen in het Sterrenbos. Nu snappen wij het. Aardig volk immers, vol humor!
Dus dat toch maar op advies van Bert dat paadje opgezocht richting Soeslo en de Skelterbaan want daar kom je uiteindelijk uit.


















