DALFSEN – Karbonade schrijf je dat met een K of met een C? Ik zou zeggen maakt helemaal niets uit, het gaat om de smaak. Als die goed bereid is en goede kruiden zijn gebruikt, is die overheerlijk. Vroeger kon je bijna in elk restaurant karbonade bestellen. Ik de loop van de jaren is dat stukken minder geworden.
Het wordt tegenwoordig haast niet meer verkocht, omdat er zoveel keuze is aan andere gerechten. Maar bij het Oude Station in Dalfsen is onlangs een test geweest van de krant. Daar heeft het panel een ouderwetste karbonade besteld. De uitbater vertelde al tegen Dalfsennet, we hadden er altijd maar weinig van in voorraad. Maar nu, na die publicatie in de krant is het niet meer aan te slepen, gigantisch! We praten dan over schouderkarbonade, waar altijd een klein heerlijk vetrandje aan zit. Deze is ook minder droog dan ribkarbonade. En hen kennende, komen ze absoluut niet met de kleinste voor de dag.
Ik vrees dat heel veel Dalfsenaren dit nu daar ook graag willen gaan proberen. Het is dan gelijk een test of Dalfsennet wel gelezen wordt.
Deze foto is ter illustratie, in werkelijkheid zien ze er nog lekkerder uit.


