DALFSEN – Veel inwoners van Dalfsen hebben al decennia lang een grote verbondenheid met het inzamelen van hulpgoederen voor de medemens in crisisgebieden. Verschillende organisaties hebben dit altijd vervoerd naar de gebieden en de mensen welke het meeste nodig hebben. De organisaties moeten soms noodgedwongen stoppen en zo ook in Dalfsen.
Vergrijzing en geen verjonging is vaak de oorzaak. Andere wegen en samenwerkingsverbanden worden er dan gezocht want de hulp blijft nodig. En gelukkig heeft Dalfsen ook nu nog steeds een aantal enthousiastelingen welke in combinatie met een Duitse kerkelijke organisatie (“Wort und Tat”) goederen verzamelt, laadt en (laat) transporteren naar o.a. Roemenië, Moldavië en Oekraïne, maar ook verder weg zoals Kazachstan.
Woensdagavond 26 november wordt er vanuit de Vechtstroomgemeente in de Panoramazaal in de Trefkoele+ een presentatie gehouden met als titel “humanitair zendingswerk”. Vanuit Duitsland komt Waldemar Klassen vertellen over zijn ervaringen. Vanaf 19:45 uur is de ontvangst en rond 20:00 uur zal Waldemar zijn ervaringen in beeld en geluid met ons delen. Vanzelfsprekend is een vertaler aanwezig. Naast een pauze en ruimte voor vragen en/of wellicht eigen ervaringen hoopt hij rond 22:00 uur af te sluiten. De avond staat open voor iedereen. Of je nu actief meehelpt of in het verleden meegeholpen hebt, wel eens wil weten hoe dit gaat of dit alles een warm hart toedraagt: wees welkom en kom naar de Trefkoele+!


