Koken voor Kerst - Foto: Ingezonden foto
Foto: Ingezonden foto

Koken voor Kerst

DALFSEN – Afgelopen periode heeft initiatiefneemster Annet Rumengan-Roons uit Dalfsen Indonesisch gekookt voor mensen die weinig tot niets te besteden hebben. Vorig jaar is zij hiermee begonnen omdat zij zich realiseerde dat het niet voor iedereen mogelijk is om met de kerstdagen een lekkere maaltijd op tafel te kunnen zetten.

Ze postte een bericht op Facebook dat mensen konden doneren of zich konden aanmelden. Al snel kwamen veel donaties en veel aanmeldingen. Hierdoor was het ook dit jaar mogelijk om weer te kunnen koken. Het project is bedoeld voor de mensen die geen pakket van de Voedselbank krijgen, omdat deze mensen met kerst iets extra’s in hun voedselpakket ontvangen. Er zijn helaas veel mensen die “tussen wal en schip” geraakt zijn. Er is veel verborgen armoede.

In het bericht wat ze op facebook plaatste schreef ze dat ze uitgaat van eerlijkheid van de mens en dat deze mensen zelf weten of ze hiervoor in aanmerking zouden kunnen komen. Ook konden andere mensen personen of gezinnen aanmelden waarvan zij weten dat zij het goed kunnen gebruiken.

Omdat er toch wel wat schaamte is, hoefden de mensen niet persé te reageren onder het bericht op Facebook, maar konden ze een berichtje of mailtje sturen. Vanuit het oogpunt dat er schaamte kan zijn voor de situatie waar mensen zich in bevinden, is er ook dit jaar weer voor gekozen de maaltijden te bezorgen.

De mensen die het financieel niet zo goed hebben, zijn ook vaak niet in het bezit van een auto of ander vervoer. Er zijn verschillende vrijwilligers die ook dit jaar weer geholpen hebben met het rondbrengen van de maaltijden.

Hartverwarmend om te zien en te merken dat zoveel mensen bereidt zijn hun steentje bij te dragen op welke manier dan ook. Zo stelde “De IJssalon van Dalfsen” de vriescel en ruimte beschikbaar zodat Annet al op tijd kon beginnen met koken.

De Plus Luuk Thijs in Nieuwleusen, Albert Heijn in Nieuwleusen, Lidl in Dalfsen en de Jumbo Sellekamp Zwolle zorgden kosteloos voor iets lekkers voor elk gezin. Een gulle gever heeft er voor de kleine kinderen per gezin een cadeautje bij gedaan.

Annet en de vrijwilligers van “koken voor Kerst” hebben dit jaar 32 gezinnen blij kunnen maken met in totaal 88 maaltijden! Vorig jaar waren het 13 gezinnen met in totaal 47 maaltijden. Het is verdrietig dat het nodig is, maar mooi dat het op deze manier kan aldus Annet Rumengan-Roons.

Zij wil dan ook langs deze weg iedereen nogmaals ontzettend bedanken voor alle donaties in welke vorm dan ook en alle hulp die ze heeft gekregen!

Fijne kerstdagen en een heel goed 2026 namens Annet & Albert Rumengan en alle vrijwilligers van “Koken voor Kerst”!

Foto's 4
Koken voor Kerst - Foto: Ingezonden foto
Foto: Ingezonden foto
Koken voor Kerst - Foto: Ingezonden foto
Foto: Ingezonden foto
Koken voor Kerst - Foto: Ingezonden foto
Foto: Ingezonden foto
Artikel delen: