LEMELERVED – Gemeentebelangen Herman Kleine Koerkamp heeft gisteravond het college vragen gesteld over de verkeersveiligheid op de Kerkstraat in Lemelerveld, met name bij de oversteek ter hoogte van de Mr. Gorisstraat en Kerkstraat
Veiligheid Kerkstraat Lemelerveld blijft aandachtspunt
Al meer dan 10 jaar vragen inwoners om een zebrapad op deze plek. Recent is dit verzoek opnieuw onder de aandacht gebracht door bewoners en bezoekers van woonzorgcentrum Brugstede, rolstoelgebruikers en ouders met jonge kinderen. Zij ervaren deze oversteek als onveilig, omdat men hier vaak langer moet oversteken dan een gemiddelde voetganger.
Onze vragen aan het college waren:
1. Waarom is er in het verleden negatief gereageerd op het verzoek voor een zebrapad?
2. Zijn er nu, met de plannen om de Kerkstraat veiliger te maken, andere inzichten?
3. Hoe kijkt het college nu aan tegen een zebrapad op deze locatie?
Reactie van het college:
Het college geeft aan de signalen te kennen en het verzoek te begrijpen, vooral gezien de ligging van Brugstede en de looproute naar het Kroonplein. Tegelijkertijd is het college terughoudend met zebrapaden, omdat deze volgens het beleid soms een gevoel van schijnveiligheid kunnen geven.
Eerder onderzoek (met camerabeelden) liet zien dat:
• de wachttijd om over te steken gemiddeld kort is (± 3 seconden),
• er ongeveer 80 voetgangers per dag oversteken, verspreid over meerdere plekken,
• er tijdens het onderzoek geen onveilige situaties zijn waargenomen.
Daarom is toen besloten geen zebrapad aan te leggen.
Wel positief: het college geeft aan dat de wens voor een zebrapad wordt meegenomen in het verdere onderzoek en participatietraject rond de herinrichting en verkeersveiligheid van de Kerkstraat. Hoewel het huidige beleid leidend blijft, sluiten zij niet uit dat nieuwe omstandigheden tot andere inzichten kunnen leiden.
Gemeentebelangen blijft dit onderwerp volgen, want veiligheid voor álle weggebruikers – jong, oud en minder mobiel – staat voor ons voorop.
Wordt vervolgd!



