DALFSEN – ASC’62 heeft het nagelaten om de Vechtdalderby tegen FC Ommen winnend te volbrengen. In een matige wedstrijd liep het onnodig tegen een 2-1 nederlaag aan. Het begin van de wedstrijd was van beide kanten slordig, beide ploegen grossierden in balverlies. Bij de gastheren was duidelijk te zien waar de ploeg heden ten dage bivakkeert op de ranglijst.
ASC’62 deed hier achteraf veel te weinig mee en ging mee in het onverzorgde spel. Ook de Dalfsenaren kregen de bal niet bij de juiste kleur, had misschien ook wel te maken met het stroeve veld in Ommen waar de paardenbloemen op het veld stonden.
FC Ommen wachtte af, kon of wou niet voetballen. ASC’62 speelde niet zijn beste wedstrijd en het leek erop dat een 0-0 ruststand een logisch gevolg was van het vertoonde spel. Toch was daar ineens FC Ommen met de eerste mogelijkheid. Ommer spits Bel ging alleen op doelman Bijl af maar de laatste wist echter redding te brengen.
Dit was het eerste wapenfeit in de 38e minuut en even later volgde het eerste wapenfeit van ASC’62 en dat was gelijk raak. Tom Pierik zette vanaf de linkerkant voor, Chiel Pasman verlengde met het hoofd en daar was de dit seizoen goed spelende Niloy Haroun die met een krachtige kopbal de 0-1 op het scorebord zette. Dienstdoende assistent-scheidsrechter van FC Ommen probeerde dit nog te voorkomen door de vlag de lucht in te steken, maar de goed leidende scheidsrechter Spoon wuifde dit zeer terecht weg.
Doelpunter maker Haroun moest vlak voor het rustsignaal helaas het veld geblesseerd verlaten, een aderlating voor de blauwwitten. Ruststand 0-1.
De meegereisde aanhang uit Dalfsen had wel vertrouwen in een overwinning voor hun ploeg maar kwam bedrogen uit. De eerste 10 minuten in het tweede bedrijf leek er voor de Dalfsenaren niets aan de hand, de bezoekers hadden de bal en FC Ommen stelde daar niets tegenover. Vanuit het niets was daar ineens de gelijkmaker in de 56e minuut. Jamir Jaspers kon de lange hoek uitzoeken en bracht daarmee de stand op 1-1. Even later was daar op een haar na, de voorsprong voor ASC’62. Eilmerik Tempelman draaide goed weg bij zijn tegenstander maar vond jammerlijk de binnenkant van de paal. Het spel werd er hierna niet beter op van beide kanten. Bel ging nog een keer alleen op Dalfser goalie Bijl af maar deze bleek net als in de eerste helft de winnaar.
In de 75e minuut bracht trainer Oosterhaar de twee 16-jarigen Vigo Gommers en Sander Harink binnen de lijnen, een mooi debuut voor beide JO17 spelers. Ze konden echter niet voorkomen dat de punten toch in Ommen bleven. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen, maar in de 87 minuut was daar balverlies op het middenveld van ASC’62 waardoor FC Ommen via de linkerflank bij de achterlijn kon komen. Doelpuntenmaker Jaspers vond de geheel vrijstaande Bel die dit keer doelman Bijl wel wist te verslaan.
ASC’62 gooide alles naar voren om de gelijkmaker te forceren, maar het bleef bij de 2-1. Een zeker niet nodige nederlaag voor de Dalfsenaren, na vier mooie overwinningen in de 3e periode.
Dat kan volgende week weer rechtgezet worden, dan komt nummer twee in de stand, FC Zuidwolde, in Dalfsen op bezoek. Zij versloegen kampioen IJVV deze middag. Als ASC’62 hier de punten van weet te pakken kunnen ze mee blijven doen in de 3e periode. We gaan het zien op 25 april om 14:30 uur op Sportpark Gerner.











