DALFSEN – Luchtballon bouwbedrijf Vosman Voute Bingo stijgt op boven Dalfsen. Hierbij een persbericht over de ballonvaart van de Vosman Voute Bingo, gisteravond opgestegen vanaf het evenemententerrein naast het gemeentehuis. Winnaars Lars en Sofie legden ongeveer 30 kilometer af en landden in Zuna. Bijgevoegd zitten enkele foto’s.
Vanavond steeg er een luchtballon op vanaf het evenemententerrein naast het gemeentehuis. Een toepasselijke plek voor de hoofdprijs van de Vosman Voute Bingo, het spektakelstuk van de oranjefeesten van de Oranjevereniging Dalfsen.
Bouwbedrijf Vosman uit Raalte is al sinds de eerste editie naamgever van dit onderdeel. Een bedrijf uit Raalte, sponsor in Dalfsen, wordt er wel eens gezegd. Het haakje tussen beide dorpen is mede eigenaar Jeroen Holterman, geboren en getogen Dalfsenaar.
“Als Dalfsenaar draag ik graag een steentje bij aan verenigingen in het dorp. Het sponsoren van de bingo is een geweldige manier om de naamsbekendheid van ons bedrijf te verhogen”, aldus Holterman.
Het duel om de hoofdprijs ging tussen Lars en Sofie. Nog op het podium sloten zij een dealtje: wie er ook wint, we gaan samen de ballon in. Lars pakte vervolgens het hoogste getal uit het achterste van een koe, waardoor Sofie de hoofdprijs net misliep. Lars hield woord en gaf twee van zijn vier kaarten aan haar. Hij was nog niet van het podium af of de spijt sloeg al toe, want zijn vrienden lieten duidelijk weten dat zij ook mee wilden. In overleg is daarom besloten om geen 4 maar 6 kaarten beschikbaar te stellen.
De start stond gepland om 20.00 uur, maar de wind moest eerst gaan liggen. Onder het toeziend oog van het publiek werd de ballon opgeblazen en klom het gezelschap in de mand. Om 20.37 uur kwam de ballon los van de grond en dreef hij weg over Dalfsen. De wind zat daarna mee en dat leverde een vlucht op van ongeveer 30 kilometer, met zicht op het feestterrein, de Vecht en de omliggende weilanden. De ballon landde uiteindelijk in een weiland in Zuna, tussen Nijverdal en Rijssen.






