REGIO – Vandaag 28 juli start het herdenkingsjaar ‘’ Slag bij Ane 800 jaar ‘’ met de presentatie van een herdenkingsvlag, een herdenkingsslinger, en een logo. Bedoeld voor herkenbaarheid, algemeen gebruik, en het dienen van het overstijgende doel om de ‘’ Slag bij Ane ‘’ bij een groot publiek bekend te maken.
Afgelopen vrijdag 24 juli vond al de jaarlijkse herdenking plaats in het Historisch Cultureel Info Centrum Vechtdal ( Museum Gramsbergen). Naast de bloemlegging bij het monument stond de herdenking in het teken van lezingen over het archeologisch onderzoek dat afgelopen juni plaatsvond op het Slagveld, m.m.v. de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed ( RCE), de Stichting Overstichtse Oorlogen, en vele vrijwilligers.
Daarnaast was er eind juni, begin juli, het Theaterspektakel Ridders en Juffers van het Zwarte Water in Hasselt. Een groot succes met het indringende verhaal van het Zwartewaterklooster, de geschiedenis van Hasselt, gekoppeld aan de Slag bij Ane.
Het herdenkingsjaar zal zelf ook gevuld zijn, en worden gevuld, met vele activiteiten voor een zo’n groot mogelijk publiek, voor ieder wat wils. Van gastlessen, van ridders en boeren, voor basis – en voortgezet onderwijs, tot theatervoorstellingen, wandel – en fietsroutes, tentoonstellingen in diverse musea, en een Slag bij Ane – Rally door Drenthe en Overijssel, aan toe.
De impact van de Slag van Ane gaat verder dan alleen de invloed op Noord Oost Nederland, omdat het ook de verhoudingen in Nederland en Duitsland ingrijpend veranderd heeft.
Tijdens het Monumentenweekend 11 t/m. 13 sept. ( en/of Week van Cultuur – 12 t/m. 19 sept.) zal er volop aandacht zijn voor de Slag bij Ane in Drenthe en Overijssel.
Voor meer info kunt u o.a. al terecht op : www.onsridderspoor.nl ; www.slagbijane800jaar.nl ; www.slagbijane.nl , voor de animatiefilm Slag bij Ane – Museum Gramsbergen, voor de opstelling bij Slag bij Ane – Tinnen Figuren Museum Ommen , voor geschiedenis Drenthe Slag bij Ane – Drents Museum, voor geschiedenis Slag bij Ane voor Overijssel – Overijsselacademie.nl
Het herdenkingsjaar duurt officieel t/m. 28 juli 2027, maar gaat qua activiteiten en evenementen nog wel even door, o.a. met 20 theatervoorstellingen.
Mocht u belangstelling hebben voor Vlaggen en/of Slingers- Herdenkingsjaar Slag bij Ane, dan kunt u contact opnemen met ; 800jaarslagbijane@gmail.com.
Ik voeg gelijk even de activiteiten in Dalfsen toe m.b.t. Slag bij Ane rond WAK Dalfsen,
https://www.wakdalfsen.nl/boottocht-over-de-vecht-met-verhalenverteller
https://www.wakdalfsen.nl/wandeling-richting-rechteren-met-verhalenverteller


