HOONHORST – Vanaf Hoonhorst struinen door de bossen op zoek naar Paddenstoelen, hoewel die nu nog vrijwel niet te vinden zijn, dan maar anderen bijzondere objecten op de foto, zoals een 10 stammige eik aan de Millingersteeg. Ik ben benieuwd hoe dit exemplaar er over 20 of 30 jaar uit ziet, dan vast een monument.
Door langs een boom die stond aan een slootkant, maar mogelijk als gevolg van droogte geen houvast meer en is deze zomer omgewaaid. Hier en daar nog solitaire paddenstoelen maar geen mooie.
Langs de Heideweg, toch nog 3 vrij grote migempenbulten (rode bosmier). Die zag je de laatste jaren steeds minder, echte bosopruimers. Overal in het Rechterenseveld zijn de paden weer mooi gemaaid en zeker nu de herfst er aan komt houd je gelukkig droge voeten met het wandelen. Op veel plaatsen staan de varens er weer heel mooi groen bij, terwijl op andere plaatsen de varen geheel bruin verbrand is door de hete zomerzon.
De nieuw uitgegraven vijver staat helaas vrijwel droog door het lage grondwater en de heide is vrijwel uitgebloeid. Weer op de terugtocht door Millingen, een diepe zeer droge sloot, dus regen is meer dan welkom. Via de Oude Vechtsteeg weer terug naar Hoonhorst, een wandeling van iets meer dan 15 km onder zeer mooie omstandigheden.
WvdV















