DALFSEN – Maandagavond trokken de mannen van het eerste team op naar Zwolle om het op te nemen tegen de mannen van Z.B.C. 4. Een mooie ambiance in klassieke stijl. Om nu direct te zeggen dat die omgeving de oorzaak is geweest van het verdere verloop van de partijen is wel wat overdreven. Maar het werd geen overwinning voor de biljarters van Trefkoele 1. Want zowel Evert Jan Holsappel, als Evert Hulleman en ook Rein Smit moesten hun meerdere erkennen in de gastheren. Ondanks de gemoedelijke sfeer die er heerste bracht het niet de vereiste rust in hun spel. Holsappel bleef na 33 beurten staan op 68 van zijn 75 te maken caramboles. Rob Kuipers, zijn tegenstander, wist de partij te winnen met een moyenne van 2.666. Voor Hulleman was er helemaal geen eer te behalen. Hij bleef steken op 45 van de 75 te maken caramboles. Het korte spel van Ger Eikelboom bracht hem na slechts 18 beurten en een gemiddelde van 4.388 en een mooie serie van 19 eveneens twee verdiende winstpunten. Voor Rein Smit was het weer een net niet verhaal. Hij had nog één carambole nodig voor de winst maar miste. Joop van Poorten, net als Smit goed voor 60 te maken caramboles, ronde beter af en ging na 36 beurten strijken met nog eens twee punten en dus ook het extra te behalen winstpunt. Uitslag 7-0 voor Z.B.C. 4
Voor het tweede team verliep de dinsdagavond beter. Zij kregen bezoek van De Koetsier 1 uit Hoogeveen. Wim Flierman begon ijzersterk. In de eerste 8 beurten presteerde hij het om drie keer een serie van 10 te laten noteren. Een wat slechter middendeel van zijn partij zorgde er voor dat hij bleef steken op een moyenne van 2.826 maar dat was ruim voldoende om tegenstander Arie Schildt, goed voor 100 caramboles, ver achter zich te laten. Schildt miste 34 caramboles ondanks een mooie serie van 16. Tussen Jan Lindeboom en Gerrit Nijland ontspon een spannende partij. Niet van het hoogste niveau maar de serie van 15 die Nijland liet noteren was wel het keerpunt in deze partij. Nijland sloot winnend af na 28 beurten. Lindeboom kwam slechts 4 caramboles tekort. In de derde partij nam Albert Holsappel het op tegen Frans Reus. Echt een wedstrijd waarbij er veel net mis ging. Vooral de moeilijke aanvangsstoten waren de oorzaak dat na 41 beurten nog niet zeker was wie er zou winnen. In de 42ste beurt was het Reus die zijn 60 te maken caramboles bij elkaar had. Maar in de nastoot die Holsappel had, wist hij het bijna onmogelijke toch mogelijk te maken. Hij moest nog 4 caramboles en hij maakte ze. Uitslag 4-3 voor de Trefkoele 2.
Maandagavond ontving het derde team de gasten uit Steenwijk. En daar hebben ze geen goede herinnering aan over gehouden. Henk Krol kwam nog het dichtste bij zijn 46 te maken caramboles, hij miste er drie, maar daarvoor had hij wel 42 beurten nodig. Tegenstander Fred Gerritsen was ook niet top maar wel de gelukkigste. Hij won met een gemiddelde van 1.547. Maar zowel de tweede man Gerard Bijvang als ook derde man Eric Analbers kregen plat gezegd geen poot aan de grond. Hun tegenstanders waren juist heel goed op stoot. Nguyen won na 19 beurten met een moyenne van 2.578. Bijvang had toen 19 caramboles op het scorebord staan. Hetzelfde overkwam Analbers. Anna Marie Gerritsen had geen medelijden met hem. Zij won in 17 beurten, waaronder een serie van 10, met een moyenne van precies 2. Analbers bleef steken op 13 caramboles.
Het vierde team speelde thuis tegen het derde team van de noorderburen De Brouwerij uit Nieuwleusen. Het leek wel een reünie van oud bekenden. Maar dat nam niet weg dat er wel degelijk serieus werd gebiljart. De gasten waren in Dalfsen goed op stoot. Want ze wisten alle drie hun partij te winnen. Roelof Bergman ging in de openingspartij ten onder aan Henk Brinkman. Na 32 beurten had hij zijn 46 te maken caramboles op het scorebord staan. Bergman bleef steken op 30 caramboles en dat waren er 10 te weinig. Joop van Eldik moest het opnemen tegen de geroutineerde Berend Spijker. En dat werd een partij met wel 45 beurten waarna Spijker aan het langste eind trok. Met een moyenne van 0.955 scoorde hij de twee verdiende winstpunten. Van Eldik miste er toen nog 8 caramboles. Henk Dijk kwam ook niet in zijn spel net zo min als Jannie Brinkman maar zij was het die na 37 beurten haar 43 te maken caramboles bij elkaar had en Dijk het nakijken gaf. Hij moest toen nog 11 caramboles maken maar dat lukte niet ondanks een serie van 7. Uitslag 0-7 voor De Brouwerij 3.


