Inzender: Andere naam!

DALFSEN – Nieuwe naam theater Waterfront, Waarom niet Cichoreifabriek? Er is veel te doen geweest over het behoud van de restanten van de voormalige Cichoreifabriek aan de kade van de Vecht in Dalfsen. Deze voormalige fabriek sprak vele (oud-) inwoners tot de verbeelding. Menigeen wist precies waar je het over had als deze naam ter sprake kwam.
Velen vonden het belangrijk dat het gebouw als zodanig herkenbaar bleef in de nieuwe ontwikkelingen van het waterfront. Helaas, de front gevel van de voormalige fabriek was volgens deskundigen niet te behouden, maar zal als replica worden herbouwd.  Het gebouw zal straks als theater verder door het leven gaan. Maar tot mijn verbazing krijgt het de naam “ De Stoomfabriek”.  Waarom niet “Cichoreifabriek” dit is immers de naam die menig inwoner (her)kent.
De naam is historisch verantwoord en klinkt zelfs heel bijzonder.
Dit geldt zeker niet voor Stoomfabriek, een aanduiding die zeer veel fabrieken eertijds kregen bij het begin van de Industriële revolutie.
Het is nog niet te laat; laten we recht doen aan een stukje industriële geschiedenis dat heeft plaatsgevonden aan de kade langs de Vecht in Dalfsen. Dus gewoon: Theater Cichoreifabriek .

Dirk Brugman
Dalfsen

Artikel delen: