DALFSEN – NIJMEGEN – Vandaag zoals gisteren al aangegeven de dag van Groesbeek. Het was best nog wel warm, maar gezien de vorige dagen was het best dragelijk. Je went blijkbaar toch snel aan de hogere temperaturen. Het was een mooie en vooral gezellige tocht. Je merkte ook aan de lopers dat het weer wat aangenamer was.
De lopers waren ook spraakzamer en meer actief in de dorpen tijdens de muziek. Dus meer dansen en meedoen. Dus al met al gezelligheid in de verschillende dorpen.
Vanmorgen zijn de 55 kilometer lopers zoals gewoonlijk om 04.00 uur weer aan de start verschenen. De overige lopers van de 40 kilometer zijn om 06.15 uur van start gegaan. Onderweg zijn wij verschillende Dalfsenaren tegen gekomen erg leuk. Even een praatje en ervaringen uitgewisseld.
Vanuit Nijmegen zijn wij richting Malden, Mook, Middelaar, Plasmolen Naar Milsbeek gelopen. In Milsbeek hebben wij een vast adres om een kop soep te eten. Dit was zoals jaarlijks weer top voor elkaar. In Milsbeek komt de eerste beklimming, dit is een steile helling. Even wennen aan de Zeven Heuvelenweg. Vanuit Milsbeek gaat de route verder naar Bredeweg en vervolgens naar Groesbeek. In Groesbeek was het weer een groot feest. Na Groesbeek zijn we de Zeven Heuvelenweg op gegaan. Langs deze weg is het ook weer een groot feest. Veel muziek en carnavaleske taferelen. Dit doet je goed als loper. Dit geeft je vleugels zonder het hierbij behorende drankje bij te drinken. Toeschouwers bedankt. Ook doet het je goed als je plaatsgenoten aantreft die spontaan langs de route staan. Fijn zo’n support uit Dalfsen. Dank hiervoor.
Morgen gaan we de laatste route lopen van deze 4daagse. Vanuit Nijmegen gaan wij richting Nederasselt Hier gaan we een lange dijk op die niet door iedereen wordt gewaardeerd. Lang, smal en saai. Vervolgens komen we in Linde . Dit dorp is elk jaar weer prachtig versierd. Elk jaar hebben zij hier een ander thema. Worst altijd veel aandacht aan besteed en dit wordt dan ook erg gewaardeerd. Vanuit Linde lopen wij richting Beers en hier wordt de jaarlijkse kop soep genuttigd. Van Beers gaat de reis naar Cuijk waar de militairen een pontonbrug hebben gelegd over de Maas. In Cuijk is het altijd weer een groot feest en zeker aan de kade waar we de pontonbrug opgaan. Van Cuijk gaan we naar Mook en vervolgens naar Malden. In Malden worden we binnen gehaald door de verzorgers en familieleden van de lopers. Hier nuttigen wij enkel consumpties en gaan gezamenlijk naar de ‘Via Gladiola’ Sint Annastraat naar de finish. Mogelijk dat wij onze koning nog een hand mogen geven bij de binnenkomst, maar dat is natuurlijk afhankelijk van zijn agenda en of hij ons kan en wil ontvangen. Na de finish gaan wij verder feesten op de camping. Wij doen os best om allemaal over de finish te komen. Of er morgenavond nog een stukje wordt aangeleverd zal even afhankelijk zijn van het feestgedruis. Het kan mogelijk wat worden uitgesteld. Wij hopen dat u weer genoten heeft van onze verhalen van uit Nijmegen.
Wij hopen u volgend jaar weer van dienst te zijn. Namens de lopers bedankt.





