DALFSEN – Zo hier en daar kom je ze tegen: kraampjes aan de kant van de weg met allerlei producten van huisnijverheid en met restanten van een zolderopruiming … Alles vaak mooi op tafeltjes uitgestald, met een plastic boterkuipje of een geldbusje erbij voor het geld.
Was het vroeger vaak een boer die ook vanuit huis zijn eieren of aardappels wilde verkopen, tegenwoordig zien veel meer mensen de lol en het nut ervan in om alles wat te veel is aan de weg te zetten. Vaak te koop voor een klein bedrag.
Ook in en om Dalfsen wordt men steeds inventiever. Groen Gebogen heeft op haar speurtocht brocante spullen, eieren, vogelhuisjes en jammetjes gevonden.
We nemen u mee op ‘kraamvisite’: op bezoek bij 4 eigenaren van “kraampjes” langs een willekeurige fietstocht vanuit Dalfsen.
Er zijn natuurlijk veel meer kraampjes te vinden. En we willen natuurlijk niemand tekort doen. Volgend jaar maken we vast weer een ronde of bij veel aanbod dit najaar wel. Heeft u nu zo’n kraampje en wilt u deze graag onder de aandacht brengen? Mail dan naar Groen Gebogen en wellicht komen we bij u langs voor een mooi portretje!
Lees de 4 korte ‘straat/kraampraatjes’ op www.groengebogen.nl geschreven door Yvonne te Woerd en Anneke de Groot.


