Kunstweekend Kunst Om Dalfsen

Kunstweekend Kunst Om Dalfsen

DALFSEN – Bijna niet meer weg te denken in de maand mei,  is het traditionele kunstweekend op 6 en 7 mei. Dit jaar kent de Stichting Kunst Om Dalfsen al weer de  12e editie van het evenement. Het Vechtdal wordt omgetoverd tot een groot open atelier en de bezoekers mogen letterlijk een kijkje nemen achter de schermen.

Daar waar de kunstenaar vertelt over zijn creaties of letterlijk zijn kunsten vertoont. Dit jaar is er een record aantal van 52 kunstpunten , verspreid over het Vechtdal  van Ommen tot Lemelerveld, Lemele,  Hoonhorst,  Nieuwleusen,  Heino, Witharen, Oudleusen en een groot aantal in de kern van Dalfsen. Kortom een weekend is bijna te kort om al het mooi’s te zien. Dit jaar zijn er veel nieuwkomers bij de exposanten en speciaal het ambacht krijgt een nieuwe plek in de kunstwereld;  ‘handcrafting’ houtvanbomen is nauw verwant aan de kunst.

Het traditioneel snijden van houten lepels is in Amerika al verheven tot kunstvorm, wereldwijd een inspirerende kunststroming. Bij Wijnstaete kun je actief deelnemen door je eigen weerbericht te schilderen en in Lemele is een groepsexpositie  van kunstgroep ’t Zwarte  waarvoor je je wandelschoenen nodig hebt want de expositie is deels in het bos .Voor het eerst zijn de stallen van Rechteren ingericht als galerie waar foto’s zijn te bewonderen van Paul Brink en Adriaan Holsappel en Expo Madrid toont  slowpaint schilderijen van katarina-art ; schilderijen vervaardigd op basis van bijenwas. Er zijn ook schilderscollectieven in die hun talenten hebben gebundeld ; schildersgroep Bellingeweer, -Trefkoele/zaal Kappers en de groep van Dick Bellaard.

De kwekerij van Coen Jansen is op zich al een schilderij maar nu is er extra veel kunst geëxposeerd in de tuinen, je zou er kunnen verdwalen;  een rust moment in de oase van de vele indrukken die men dit weekend op kan doen.

De uiterwaarden bij Boerhoes zijn ingericht door de vliegergroep uit Ommen . De vliegeraars vertellen graag over hun creaties maar het liefst hebben ze dat de wind ook op bezoek komt.

Nieuw in het kunstweekend is het avondprogramma. In samenwerking met het Cultureel Café Dalfsen en de Vrienden van de Grote kerk wordt er op zaterdagavond een concert georganiseerd door Jeroen den Herder (cello)  en Ivette van Laar ( sopraan/piano) met als titel ‘Heimat, Ontheemding”. Het concert sluit aan bij het werk van Ellen Korth, te zien in de Grote kerk. De expositie ‘Çharkow’ is een  autobiografisch werk en de kunstenaar geeft die avond een toelichting. Kaarten à €7,50 voor deze avond zijn oa verkrijgbaar via cultureelcafedalfsen, The Readshop en de Bibliotheek in Dalfsen en bij de ingang voor aanvang van het concert.

Op veel kunstpunten zijn meerder kunstenaars aanwezig  en alle kunstpunten zijn herkenbaar aan de banners bij de weg of een vlag van Kunst om Dalfsen. Er zijn 10.000 boekjes verspreid dus het evenement is niet te missen.  Meer informatie is ook te vinden op www.kunstomdalfsen.nl

Het mooie Vechtdal wordt alleen maar mooier!

Doede doet ook mee staat alleen niet vermeld:

Ook dit jaar doet de sluiswachter van sluis Vechterweerd (Doede de Jong) weer mee met zijn foto’s tijdens het kunstweekend om Dalfsen. Deze keer exposeer hij alleen in de kunstruimte bij Boerhoes, kunstpunt 25 en niet in de Westermolen bij de overige Kameratanen, aldus Doede.

Dit is gedaan om zoveel mogelijk op 1 locatie aanwezig te kunnen zijn.

Net als alle voorgaande jaren probeer ik mij zoveel mogelijk aan het thema te houden. Nu is het thema; “ (het) binnenste buiten”. Naast foto’s van dit thema ook een paar foto’s die op het thema lijken, namelijk; “van binnen naar buiten”.

De foto’s zijn genomen rondom sluis Vechterweerd en op andere locaties in het land. Zoals het thema al aangeeft zijn het bijzondere foto’s die, in mijn geval, duidelijk aan het thema voldoen.

Toch is er een foto bij waarbij men zich af zal vragen; “wat is dit nu weer”. Het antwoord mag men zelf geven. De persoon met het goede antwoord, heeft de foto (incl.lijst) gewonnen, plus een “boerenijsje”op het erf van Boerhoes.

Een soort “raadje plaatje” dus.

Bij meerdere goede antwoorden zal Antje Kingma, van Boerhoes, de winnaar uit de hoge hoed toveren.

De winnaar zal dan bekend gemaakt worden via DalfsenNet.

Kom naar kunstpunt 25, Boerhoes geniet van de kunst, muziek en voel je thoes.

Artikel delen: