Youth Passion in Nieuwleusen

NIEUWLEUSEN – In Nieuwleusen, gemeente Dalfsen, wordt op 28 maart 2018 de eerste Youth Passion in Nederland opgevoerd. De organisatie komt vanuit het Agnietencollege, een Middelbare school in Nieuwleusen. Al eerder heeft de school een soort passie opgevoerd, met een kruiswandeltocht, van de Agnietenberg in Zwolle naar Nieuwleusen.

Dit keer lopen de jongeren met het kruis vanaf het Agnietencollege naar de Grote Markt midden in het centrum van Nieuwleusen. Er zullen onderweg nummers ten gehore worden gebracht, zoals pop en rap, die het thema van Pasen op een actuele en aansprekende manier vertolken. Daarnaast wordt natuurlijk het lijdensverhaal van Jezus op een duidelijke manier vorm gegeven door drama en toneel.

Het Agnietencollege wordt in de organisatie en uitvoering, daar waar mogelijk,  gesteund door de kerken, Gemeente Dalfsen, de muziekschool, andere scholen uit de regio, koren en bands, en technici qua geluid, licht en vormgeving.

Donderdag 29 maart wordt tijdens de paasviering de opname van de Youth Passion op het Agnietencollege nabesproken.

In de Zwolle en Nieuwleusen vonden er al Passions plaats voor de landelijke Passion in Gouda begon. De Passions droegen toen de naam Kruiswegwandeltochten. Bijzonder van de Youth Passion is natuurlijk dat de uitvoering door jongeren en kinderen wordt gedaan, en niet door bekende Nederlanders. De thema’s die in beeld worden gebracht komen ook uit de wereld van jongeren en kinderen.

 

Artikel delen: