DALFSEN – Het was al weer 5 weken geleden dat de dames van Morrenhof Jansen Dalfsen een competitiewedstrijd in de eigen Trefkoele+ speelden.
Dat werd dus weer eens hoog tijd. Op 16 december komt Cabooter Group Handbal Venlo naar Dalfsen om in een onderling duel uit te maken welk team de aansluiting met VOC Amsterdam en Virto Quintus kan houden. De ziekenboeg van Dalfsen zit aardig vol. Ellen Janssen, Jill Kooij, Fenne Rijks, Sophie de Roode, Britte Wilmink, Jill Huizing en Nikki Wilsterman kunnen er allemaal niet bij zijn. Vooraf belooft het een spannende wedstrijd te worden en met name in de eerste helft komt dat ook wel uit.
Dalfsen begint weer met de offensieve 5-1-verdediging. In vergelijking met het begin van de competitie gaat dat al een stuk beter, maar het is voor de meiden nog geen automatisme. Een aantal malen slagen de Venlose zusjes Van Sleeuwen er zo maar in om ongehinderd door de verdediging tot op de cirkelrand door te dringen en te scoren. Monique Tijsterman hamert vanaf de zijkant veelvuldig om tempo en druk in de aanvallen. Het moet ook gezegd worden dat Dalfsen met snelle tempo-aanvallen bijna voortdurend succesvol is, maar dat het bij rustig opgebouwde aanvallen (de zogenaamde brei-aanvallen) veel moeilijker tot scoren komt.
In de eerste helft wisselen de kansen regelmatig. In het begin van de wedstrijd zorgt Nienke de Wild met 2 vlammende schoten voor een 2-0 voorsprong. Handbal Venlo recht de rug en door een paar fast breaks en het niet afstoppen door de verdediging van Dalfsen staat het ineens 3-5. Venlo wordt daarna wat slordig, waardoor Dalfsen weer de leiding kan nemen (7-5). Dan volgt een fase waarin beide ploegen veel snelheid in de aanval leggen. Daarin blijkt ook de kracht van zowel Dalfsen als Venlo te liggen. Na 8-8 lijkt Dalfsen het heft in handen te nemen en loopt uit tot 12-9. De meiden van Handbal Venlo geven zich echter niet gewonnen en knokken zich weer in de wedstrijd terug, wat tot een gelijke stand bij de rust leidt (14-14).
Na de pauze slagen de meiden van Morrenhof-Jansen Dalfsen er beter in om de wedstrijd naar hun hand te zetten. Er wordt veelvuldig gescoord uit fast breaks en Dalfsen neemt al snel een voorsprong van 3 punten. De aanvalsters van Cabooter Group Handbal Venlo lijken meer te proberen door de verdedigers heen te lopen in plaats van erlangs, maar dat laten de Dalfser speelsters niet gebeuren.
Dalfsen heeft ook (ondanks de vele geblesseerden) meer wisselmogelijkheden dan Handbal Venlo, waar het conditioneel moeilijker wordt in het verloop van de tweede helft.
De laatste 10 minuten wordt de voorsprong gestaag uitgebreid en als eindstand komt er 31-23 op het scorebord te staan. Bij Dalfsen scoren bijna alle veldspeelsters, terwijl bij Venlo maar 5 speelsters het doel weten te vinden (waarbij Janiek en Lian van Sleeuwen samen goed zijn voor 16 goals). Quinty van der Horst is met 5 doelpunten goed op dreef en wordt beloond met de titel “woman of the match”.
Volgende week zaterdag om 19.00 uur wacht nog een wedstrijd tegen Borhave in Borne, waarna de kerstvakantie volgt. Hopelijk kunnen daarna de meeste geblesseerde meiden weer aansluiten bij de selectie. De eerstvolgende thuiswedstrijd is op 14 januari 2018 om 14.00 uur tegen E&O.
Foto: Kristian Giesen.


