LEMELERVELD – Binnenkort begint aannemer Van Lenthe uit Dalfsen met de aanleg van de nieuwe straat Kloostertuin in Lemelerveld. De Kloostertuin dient als ontsluitingsweg voor de nieuwbouwwoningen van het gelijknamige woningbouwproject. De omwonenden worden per brief nader geïnformeerd over deze werkzaamheden.
De nieuwe straat wordt uitgevoerd als een doodlopende straat en in twee fasen gerealiseerd. De verharding van de 1e fase wordt in de komende maanden aangelegd zodat de eerste 7 woningen aan de Kloostertuin deze na oplevering in gebruik kunnen nemen. In de afgelopen weken is aannemer Van Gelder op en rondom het plan al bezig geweest met het reconstrueren, vervangen en nieuw aanleggen van kabels en leidingen ter voorbereiding hiervan. De 2e fase van de verharding volgt naar gelang de bouw van de resterende woningen vordert.
Het plan Kloostertuin is een nieuwe invulling van het voormalige zalencomplex Jansen. Op deze locatie is een prachtig woningbouwplan ontwikkeld. Bouwbedrijf Bongers uit Dalfsen en de gemeente Dalfsen zijn hierin samen opgetrokken, vergezeld door VAB architecten uit Rijssen en Het Oversticht.
Momenteel zijn er 7 woningen in aanbouw welke zich in de afbouwfase bevinden en naar verwachting in maart/april van 2018 opgeleverd worden. Aan de Schoolstraat komen 2 blokken van 3-onder-één-kapwoningen en op de hoek van de Schoolstraat en Industriestraat komt een appartementengebouw met 3 appartementen in de stijl van het oude Klooster. De bouw van de eerste woningen aan de Schoolstraat zal naar verwachting in het voorjaar van 2018 starten.
De invulling van de kavels aan de Industriestraat, waar oorspronkelijk een blok van 5 woningen gepland stond, wordt op dit moment herzien. In de komende periode wordt er gewerkt aan een geheel nieuw ontwerp voor deze prachtige locatie aan het kanaal.
Voor meer informatie over de nieuwbouwwoningen kunt u terecht bij TML Makelaars uit Nijverdal (0548 – 618 660).
Tekst en illustraties: Bouwbedrijf Bongers





