DALFSEN – Het traditionele eieren gooien op eerste paasdag bij grandcafe “Het Oude Station” was weer een regelrecht succes met verrassende winnaars. Ondanks keiharde concurrentie van een wedstrijd van SVD in Ter Apel en de verjaardag van Cat wisten toch zeker circa 150 a 200 mensen de gang naar het station weer te vinden.
Voor het eerst heeft de roep om modernisering van het eierengooien ook Dalfsen bereikt. Waar lijntechnologie nog minimaal een jaartje worden uitgesteld, had Prorail dit jaar wel wat extra paaltjes als obstakel geplaatst. Vooral Johan Bokma had dit jaar een wat ‘glazig’ filter op zijn foto’s. De organisatie had bedacht dat de koppels dit jaar op 6 meter moesten starten. Iets met 0-6. Naast deze nieuwe regel, verraadde ook de kleur van de neus van de stadionspeaker zijn voorkeur voor de plaatselijke voetbalclub. Maar verder was de heer Borgmeijer weer in de hem bekende topvorm en begeleidde hij elk koppel met prachtige proza. De voorbereidingsavond betaalde zich terug, en de geruchten gaan dat Henk voor de editie 2019 een heus trainingsweekend in het Klooster gaat beleggen om goed beslagen ten ijs te komen. “Is mooi”. Het is al weer uitkijken naar 29 april wanneer Henk de obstakelrun in Dalfsen op een zelfde manier tot een ongekend succes zal maken. Henk heeft slechts 19 keer benadrukt dat de onvolprezen Oranjevereniging Dalfsen nog vrijwilligers zoekt bij dit schitterende evenement. Bij deze is de 20 keer volgemaakt.
En dan de wedstrijden. De gevestigde orde moet zich zorgen gaan maken. Want eens in de zoveel jaren staan er ook met eierengooien talenten op waar de favorieten de komende jaren met angst en beven naar zullen kijken. Ze deden al een paar jaartjes mee, maar anno 2018 drukken de jongens Jonah en David Grobbee nadrukkelijk hun neus tegen het venster. En zo bewezen ze ook nog maar eens dat je geen bier hoeft te drinken, om goeie eiergooiers te zijn. Dat het wel helpt, bewezen de koppels Barend & Appe en vooral Stefan Holsappel & Dixie. Barend & Appe kwamen na een matige eerste worp keihard terug in de tweede ronde en bereikten met 34 meter keurig de hun vertrouwde finale. Daar kwam het niveau van de eerste ronde weer naar voren en vielen zij met 16 meter net naast het podium. Wel op het podium stond het voltallige eerste herenteam van tafeltennisvereniging DTV’84. Japie Schipper (clubkampioen 2018) en de ongekroonde struifkoning van de pingpongers, Yoran Vanderslosse, kleurden het enige voor hen nog ontbrekende podiumvakje aan. Na goud in 2016, zilver in 2017 werd het brons in 2018. In een zogenaamde synchroon-throw-off delfden zij het onderspit tegen Horstman en Weijs. Deze mannen profiteerden optimaal van de afwezigheid van de SVD-mannen en bereikten voor de tweede maal in hun eiergooicarriere het podium. Ook bij hun ontbreekt er nog 1 podiumvakje. Dat vakje werd dit jaar goed gevuld door Holsappel & Dixie. Waar Dixie zijn naam als topatleet al een tijdje in het dorp heeft gevestigd, treedt Holsappel nu ook toe tot de rij met Dalfser atleten die een meer dan gemiddelde sportprestatie hebben geleverd. Het zat er al een tijdje aan te komen met die 250×90 minuutjes achter een balletje aanrennen, maar met goud bij het eierengooien kan niemand meer om hem heen. Waar de pingpongers het publiek vermaakten met combinaties via de luifel, jongleeracties boven een stationshekje en frivole achterzwaaien, pakte Dixie het totaal anders aan: “steady stoan, boek naar veur’n, Holsappel loat’n gooi’n op boekheugte, klauw’n d’r om hen, en niet kniepen.” Driet’n is moeilijker… Het leverde hem en Holsappel totaal verdiend een prachtig Dalfser bierpakket op, samengesteld door Joost & Annemarie. Het eerste hoogtepunt van het nieuwe jaar in Dalfsen eindigde met een uiterst gezellige avond in Het Oude Station. Op naar de volgende! 23 april, het Vechtdal Dubbeltoernooi bij DTV’84. Slechts 15 keer benoemd door de heer Borgmeijer.


