DALFSEN – De opbouw van de tweede editie van The Living Village Festival is maandagochtend begonnen. Achter de schermen zijn al bergen werk verzet, maar vandaag mocht men op het terrein zelf aan de slag. Daar is het inmiddels een komen en gaan van mensen, materiaal en attributen.
Het benefiet-festival wordt van 18 tot en met 24 juni gehouden. Plaats van handeling is wederom Dalfsen, de groenste kleine stad van Europa. Vijf dagen lang staat het festival in het teken van muziek, community building, duurzaamheid, bewustwording en kunst. Er zijn maximaal 5.000 kaarten beschikbaar.
De wereld verandert in rap tempo en duurzaamheid staat hoog genoteerd op allerlei agenda’s. Tijdens het festival wordt kennis overgedragen over permacultuur, het aanleggen van voedselbossen, thuisonderwijs, het bouwen van het eerste Levende Tiny House van Nederland of technische en sociale circulariteit. In het Generatiehuis worden dagelijks lezingen gegeven en documentaires vertoond, terwijl men op de Off Grid Area terecht kan voor allerlei workshops.
Op de Temple Grounds leren bezoekers meer over zichzelf, zelfbewustzijn en -wording én gezonder worden door het bijwonen van yogalessen, satsang en wellness. Daarnaast is er een uitgebreid aanbod aan ceremonies en workshops, zweethutten en meditaties.
Op verschillende plekken in Nederland en het buitenland ontstaan kleine nederzettingen van gelijkgestemden die met elkaar in community leven. Het Living Village Festival wordt georganiseerd door Stichting het Levende Dorp die land wil aankopen om daar een droomdorp te realiseren met huizen die onder andere van levende bomen en materialen zijn gebouwd.
Om (opnieuw) met elkaar te verbinden, even stil te staan in de tijd en een moment bewust te zijn van omgeving en natuur, wordt iedere festivaldag van 7 uur tot 7 minuten over 7 ’s avonds een collectief stiltemoment ingelast.
Er zijn vier muziekstages, ingevuld door muziek- en kunstenaarscollectieven uit het land. Stichting Colored Monkes uit Deventer host de stage Monkey Town, bij The Great Mystery Stage vinden singer-songwriters hun plek, de Chill Out Loud wordt opgeluisterd door ambient downtempo muziek, terwijl bij de Machine Elves bekende en minder bekende DJ’s met onder andere psytrance en ecstatic wereldmuziek hun podium vinden.
Kaarten voor het festival, inclusief zeven dagen verblijf op de camping verkrijgbaar voor honderdvijfentwintig euro. Aan de poort kosten de kaarten een tientje meer. Er zijn ook dagkaarten verkrijgbaar. Inwoners van de gemeente Dalfsen krijgen op woensdag 20 juni 50 procent korting op een dagkaart via een kortingscode die een week voor het festival in de regionale kranten verschijnt.
Kijk voor meer informatie op https://thelivingvillagefestival.org/





