HOONHORST – Expositie schilder groep Bellingeweer in Hoonhorst over neerstorten Messerschmitt. In de maanden maart en april exposeren leden van schildergroep Bellingeweer in Anjerpunt Hoonhorst.
Voor deze expositie is gekozen voor het thema “250 jaar Hoonhorst, een historische gebeurtenis…” Op verzoek van de organisatie “250 jaar Hoonhorst” hebben de leden van de schildergroep het neerstorten van het jachtvliegtuig op 30 januari 1944 uitgebeeld, ofwel op doek of via een collage.
Schildergroep Bellingeweer werd opgericht in 1971 en bestaat momenteel uit 16 leden van verschillend pluimage. De doelstelling is in al die jaren steeds hetzelfde gebleven: met elkaar en toch ieder voor zich iets moois neer te zetten, elkaar te stimuleren en jezelf beeldend te blijven ontwikkelen. Meestal wordt gewerkt met acryl – of olieverf. Tijdens de schilderavonden is er o.a. aandacht voor kleurgebruik, compositie, materiaaluitdrukking, toon en voorstelling. Eenmaal per twee weken komt de schildergroep bij elkaar in de Baron van Dedemschool in de buurtschap Emmen bij Hoonhorst. Onder begeleiding van kunstenares Riët Stegehuis werkt ieder elk jaar een viertal thema’s uit op zijn of haar eigen wijze.
Informatie over de schildergroep Bellingeweer: www://schildergroep-bellingeweer.nl of via Yvonne Driessen 0529-471537. Openingstijden expositie in maart: ma, di, wo: 13.30 – 17.00 u, do t/m zo: 10.00 – 17.00 u en in april: ma 13.30 – 17.00 u, di t/m zo: 10.00 – 17.00 u.


