DALFSEN – Vandaag hebben meesterzompbouwer Meijer uit Enter en zeilmaker Bakker uit Noord Holland de uitrusting van de Vechtzomp Dalfsen compleet gemaakt. De Vechtzomp werd verder uitgerust met twee zeilen ter grootte van samen 48 m2.
Met hulp van diverse schippers en andere vrijwilligers van de stichting werden het grootzeil en het fokzeil met vereende krachten met touwen en katrollen aan de mast en de boot bevestigd.
Dat was nog niet altijd even gemakkelijk, maar met een paar kleine aanpassinkjes lukte het toch. Na het installeren van de zeilen werd een kleine proefvaart op de Vecht gemaakt. En dat was natuurlijk een geweldige ervaring en leveren mooie beelden op.
Het is niet gemakkelijk om op een rivier als de Vecht met zeilen te varen, omdat de Vecht redelijk kronkelt en door de plotseling veranderende invalshoek, de windrichting snel kan veranderen. Het is met name meer geschikt om te varen op de grotere meren en watervlakten zoals bv de Beulakerwiede
De zomp met de gehesen zeilen vaart NIET met passagiers op de Vecht. Dat kan soms te gevaarlijk zijn. Als de zomp met zeilen vaart is het uitsluitend met 6-7 ervaren schippers, die allemaal tijdens de tocht hun eigen taak hebben en de handen vol om het schip op koers te houden.
Vaartochten zonder zeil zijn nog steeds mogelijk en u kunt de zomp boeken via deze link van Hiawatha Actief: https://hiawatha-actief.nl/vechtzomp-dalfsen/
Als er nog plek over aan boord is kun u ook gebruik maken van de zgn opstapvaarten.
Deze zijn op zaterdag en zondag en de tocht duurt ruim 1 uur. De afvaarten zijn voor de Vechtkade van “de Fabriek” en starten om 10.00 uur, 11.30 uur, 13.00 uur en 14.30 uur.
Let op dat er door de Corona maatregelingen gevaren kan worden met max. 6 personen (buiten de bemanning om). De kosten zijn 10 euro p.p. voor volwassen en 7 euro voor kinderen. Dit bedrag graag afrekenen met een van de schippers.
Zie ook deze link: https://www.dalfsennet.nl/kalender?item=6714
Tekst en foto’s: Geert Bistervels










