DALFSEN – Zwolle- Almelo – St.Jansklooster. Dinsdag 1 september 2020 is het precies 600 jaar geleden dat broeder Johannes van Ommen( in die tijd Jan van Ummen genoemd) bij de Zusters van het Catherineklooster in Almelo overleed.
Jan van Ummen is in 1350 geboren in Ommen. Zijn ouders, vader Esseke en moeder Regelandis, zorgden ervoor dat hij de school in Zwolle kon volgen.
Vanwege een oogziekte werd hij zo goed als blind. Zijn moeder Regelandis ondersteunde hem daar waar nodig.
Ondanks zijn slechte zicht werd Johannes de eerste rector van het Zwolse Fraterhuis in de stad, en later de eerste rector van het Fraterhuis op de Agnietenberg. Toen op de Agnietenberg een groot klooster werd gebouwd, vertrok Johannes naar Vollenhove en stichtte daar, even buiten Vollenhove een klooster ( St. Janskamp – waar de naam St. Jansklooster vandaan komt.
Bijzondere tocht op 1 september , Johannes op de weg terug ‘.
Komende 1 september, op zijn sterfdag, gaat Johannes van Ommen, in omgekeerde zin alle belangrijke plaatsen in zijn leven bij langs. Hij begint in Almelo op het Kerkhof bij de Grote Kerk, en vertrekt dan naar Ommen, Dalfsen, Zwolle, Hasselt, St.Jansklooster, Vollenhove en Kampen. Allemaal plaatsen waar kloosters stonden onder leiding van Johannes van Ommen en St.Janskamp.
In Zwolle krijgt Johannes steun van zijn moeder Regelandis, hij ontmoet haar in de Regelansdisstraat(Devotenbuurt-Dieze Oost Zwolle). Bijzonder is het feit dat Johannes op 1 september voor Bartimeus rijdt(blinden en slechtzienden). Laat nu de locatie van Bartimeus aan de Geert Grootestraat 7b liggen, precies tussen de Van Ummenstraat(van Ommenstraat) en de Regelandisstraat. Wie kan zoiets bedenken ?
Iedereen die Johannes wil ondersteunen kan een stukje meefietsen met Johannes, en/of een donatie overmaken naar het Bartimeusfonds.
De gemeentebesturen van alle plaatsen, die Johannes aan gaat doen, worden uitgenodigd om kennis te maken met deze bijzondere broeder, slechtziend, maar van grote betekenis voor onze steden en provincie.
Diverse plaatsen hebben al straten cq. hofjes naar deze bijzondere man vernoemd. Zo is er een devotenbuurt in Dalfsen, Zwolle en Sint Jansklooster.
Levenstocht n.a.v. 600ste Sterfdag op 1 september 2020
Route( in delen) , aantal km. , tijdsduur en ontmoetingsplekken
- Waarom deze levenstocht van Johannes van Ommen ?
- Aandacht vragen voor het leven van een Middeleeuwse broeder, met veel positieve invloed, ondanks dat hij zo goed als blind was.
- Zicht krijgen op de cultuur historische – en actuele betekenis van de beweging van de Moderne Devotie in Overijssel en daarbuiten.
- Aandacht vragen voor het Bartimeusfonds, net als moeder Regelandis van Johannes, dragen zij zorg voor slechtzienden en blinden, zodat zij een leven kunnen leiden dat bij hen past.
- Help mee en ondersteun Johannes van Ommen door een stuk mee te fietsen en je te laten sponsoren, of door uw bijdrage rechtstreeks te storten op : Bartimeusfonds NL 05ABNA0526262621 o.v.v. tocht Jan van Ommen 1 sept. 2020
- Opstapmogelijkheden zijn bij de Ontmoetingsplekken. ( 06-28987955)
- Start en opening Almelo 9.00 uur Kerkplein Grote Kerk
Vertrek : 9.30 u naar Ommen , 30 km. – 90 min.
- Aankomst Ommen 11.00 u, Voorbrug 1 bij Hotel de Zon
Vertrek : 11.30 u naar Dalfsen, 15 km. – 45 min.
- Aankomst Dalfsen 12.15 u, Vechthaven achter Gemeentehuis
Vertrek : 12.30 u naar Agnietenberg Zwolle, 12 km. – 35 min.
- Aankomst Agnietenberg 13.05 u , bij monument Thomas a Kempis
Vertrek : 13.20 u naar Devotenbuurt Zwolle, 5 km. – 15 min.
- Aankomst van Ummenstraat Geert Grootestraat 13.35 u ( + Regelandis)
Vertrek : 13.50 u naar Centrum Zwolle, 3 km. – 10 min.
- Aankomst 14.00 u voor Gemeentehuis/ Kerkplein met Regelandis
Vertrek : 14.15 u naar Hasselt , 15 km. – 45 min.
- Aankomst Mariaklooster Hasselt 15.00 u. , bij Baangracht 6-7
Vertrek : 15.15 u naar Genemuiden , 10 km. – 30 min.
- Aankomst Waterstein bij Pont Genemuiden, 15.50 u
Vertrek : 16.05 u naar Sint Jansklooster, 10 km. – 30 min.
- Aankomst St.Jansklooster 16.25 u, bij buurthuis St.Janskamp
Vertrek : 17.30 u naar Kampen, 24 km. – 75 min.
- Aankomst Kampen 19.00 u bij Broederbrug Vloeddijk/Broederweg
Vertrek : 19.30 u naar Zwolle Broeder en Zusterhuis.



