Kunstwerk klimrek - Foto: Ingezonden foto
Foto: Ingezonden foto

Kunstwerk klimrek

DALFSEN  – Op de locatie Bruinleeuwstraat/Raadhuisstraat in Dalfsen naast het Gemeentehuis staat het kunstwerk “De Klimrek”. Hier staat een bordje met de naam van de kunstenaar Maarten Janssen. Maar de naam Jilles Verbeek staat ook op de site van de Gemeente.

Het klimrek was oorspronkelijk een van de sculpturen uit een serie die zij tijdens een expositie (Each connected to others all edited frequently 2) in de voormalige atoomschuilkelder (2003) onder het gemeentehuis van Dalfsen presenteerde. Een kale ondergrondse ruimte van beton, zonder daglicht, met blootliggende leidingen. De expositieruimte heette toen Safe art en was daar sinds 1995 gehuisvest. Het tentoongestelde werk is een selectie uit de serie ‘geschreven beelden’. De serie ‘geschreven beelden’ bestaat uit kunstwerken (zoals een tuinhek, een slaapzak) voor in de openbare ruimte, die gemaakt zijn in tekst.

Gezamenlijk, (Jillis en Maarten) als duo, deden beiden mee aan de tentoonstelling waarbinnen ze hun eigen werk presenteerden. Er waren dus meerdere voorwerpen van beiden. Op een of andere manier is dit verkeerd opgenomen. De kunstenaar Jillis Verbeek heeft met het beeld zelf niets te maken. Het is van Maarten Janssen. Dus misschien moet deze naam verwijderd worden op de site van de Gemeente.

Video 1
Video: klimrek. Dalfsen. Jilles Verbeek
Artikel delen: