DALFSEN – De bewoners van appartementen aan de Kievitsbloem en Grasklokje moeten dit weekend de woning verlaten. Dit vanwege risico’s voor de gezondheid.
Woningstichting Vechthorst heeft de bewoners van 2 appartementencomplexen aan de Kievitsbloem en Grasklokje laten weten dat de woningen verlaten moeten worden. Al enige tijd hebben meerdere bewoners last van gezondheidsklachten, voornamelijk aan de luchtwegen. Vechthorst heeft deze klachten serieus genomen en onderzoek laten verrichten. Uit dit onderzoek kwam naar voren dat er een te hoge concentratie aan gevoelige stoffen aanwezig is in de appartementencomplexen, met name op de bovenverdiepingen.
De appartementencomplexen zijn de afgelopen 2 jaren gemoderniseerd en aangepast om ze duurzamer te maken voor de toekomst. Vechthorst heeft onder andere geïnvesteerd in zonnepanelen en nieuwe isolatie. Dit laatste blijkt nu problemen te geven. De isolatie geeft blijkbaar een te hoge concentratie stofjes in de lucht die onder andere de luchtwegen irriteert.
Vechthorst heeft om die reden gekozen voor een ingrijpende maatregel, maar kiest er voor om de gezondheid van de bewoners de meeste prioriteit te geven. De bewoners hebben tijdelijk andere woonruimte aangeboden gekregen op kosten van Vechthorst.
Vechthorst wil zo snel mogelijk het probleem verhelpen, maar kan logischerwijs niet exact aangeven hoe lang dit gaat duren.


