DALFSEN – Zaterdag jl. keken velen voor het eerst of opnieuw achter de hoge beukenhagen van De Leemcule. De buitenplaats is naast Rechteren een bijzondere historische plek met een roemrucht verleden dat teruggaat tot de late Middeleeuwen. Het infopaneel op het ‘voorplein’ onthult dat.
Het is dus niet verwonderlijk dat de voormalige havezate op de lijst van monumenten z’n onbetwiste plek inneemt. En inderdaad, je moet er geweest zijn om Dalfsen echt te proeven. Het verbouwde en uitgebreide vroegere ‘bouwhuys’ is een monumentaal pand.
Rondom ligt een park in fraaie Engelse landschapsstijl. Het geheel wordt door de huidige eigenaar met een tuinbaas als uitvoerder vitaal gehouden binnen historische patronen. Zo hebben de historische Lindenlaan en Platanenlaan hun plek behouden. Alle
onderdelen krijgen de allure en stijl van weleer. Dit was voor de bezoekers de verrassing van de dag.
En wat te denken van de moestuin die op z’n oude plek weer nieuw leven is ingeblazen. Een geometrisch patroon van bedden met fris en uitbundig groen van vele groenten- soorten. Uiteraard allemaal biologisch geteeld. De oranjerie was het koffiepunt.
Nou, en toen ging Joanne Pijl uit Nijverdal met een volle, compacte witte kool van 4942 gram naar huis. Ze was één van de vele zuurkoolliefhebbers en zat met ‘haar 4990 gram’ het dichtst bij het te raden gewicht. Eetbare pompoenen, oranje en groen, geleverd met een uitgelezen recept met komijn, gingen als broodjes over de toonbank. De open dag was goed voorbereid en de bezichtiging werd in goede banen geleid.
Foto : Printscreen film Ed van de Post


