DALFSEN – Hulp bij het invullen van de belastingaangifte 2022.Veel mensen krijgen nu bericht van de belastingdienst dat men aangifte moet doen over het jaar 2022. Veel mensen krijgen nu bericht van de belastingdienst dat men aangifte moet doen over het jaar 2022. Let op: mogelijk krijgt u alleen digitaal de oproep tot het doen van aangifte!
Heeft u een simpele aangifte, een laag inkomen (bruto jaarinkomen tot €30.000,-) en beperkt eigen vermogen (max €30.000,-), dan kunt u hulp krijgen bij het invullen van de aangifte.
Mogelijk heeft u in 2022 hoge zorgkosten gehad. Daardoor kan uw fiscale inkomen lager worden en krijgt u misschien geld terug. Denk hierbij bijv. aan noodzakelijke kosten van geneeskundige hulp (tandarts/fysiotherapie), voorgeschreven medicijnen, reiskosten naar een arts, ziekenhuis of ziekenbezoek, een dieet e.d.
Saam Welzijn, Humanitas en de Bibliotheek organiseren daarom op woensdag 22 maart 2023 tussen 9 en 16 uur hulp bij het invullen van de belastingaangifte in de Trefkoele+ in Dalfsen. Daarnaast organiseren zij op donderdag 30 maart ook deze mogelijkheid van 16.00 tot 19.30 uur in de Trefkoele.
Geschoolde vrijwilligers van Humanitas en Saam Welzijn zullen de hulp bieden. Dit doen zij voor iedereen met een laag inkomen, ongeacht leeftijd. Alleen mensen met een machtigingscode kunnen geholpen worden.
Om alles goed te kunnen plannen moet u zich vóór 21maart 2023 opgeven bij Saam Welzijn, tel.: 0529-793013 (’s ochtends tussen 9 en 12 uur)
Bij de opgave vragen wij u naar uw inkomen en vermogen en of u in het bezit bent van een machtigingscode. Na opgave ontvangt u persoonlijk bericht wanneer u kunt komen voor hulp en welke documenten u dan mee moet nemen.
Bericht van de belastingdienst:
Naar aanleiding van het nieuwsbericht Saamwelzijn van woensdag 15 maart 2023 “Hulp bij het invullen van de belastingaangifte 2022” het volgende.
In de laatste zin van de eerste alinea wordt aangegeven dat de mogelijkheid bestaat dat de belastingplichtige de oproep tot het doen van aangifte wellicht alleen digitaal krijgt. Dit is niet juist, vooralsnog krijgt elke belastingplichtige die aangifteplicht heeft de uitnodiging tot het doen van aangifte nog steeds via de post en digitaal. Ik verzoek u dan ook de tekst hierop aan te passen.


