DALFSEN – Reactie op het artikel “ter kerke gaan” van een onbekende schrijver
Ter kerke gaan
Afgelopen vrijdag is er een artikel geschreven door een onbekende “betrokken bewoner” over de centrumvisie en de klimaatstraat. Omdat hierin volstrekte onjuistheden staan en voorts nogal suggestief is voel ik mij verplicht om hierop te reageren.
Ondergetekende zit al jaren als vertegenwoordiger van de Protestantse Gemeente Dalfsen (de Grote Kerk) in de werkgroep die samen met andere belanghebbenden in overleg zijn met de gemeente over de uitvoering van de plannen voor het centrum.
Om het geheugen op te frissen vermeld de onbekende schrijver/ schrijfster dat de ambtenaren die het stuk hebben geschreven een “functie elders” hebben. Wat wordt hiermee gesuggereerd ? Er zijn één of twee ambtenaren vertrokkenen en daar zijn andere capabele mensen voor terug gekomen. Niks bijzonders dus en de continuïteit en kwaliteit van het project is gewaarborgd.
Er is een parkeer onderzoek gedaan. Dat klopt! En dat is niet de eerste keer dat dat is gedaan. Enkele jaren geleden is er ook een onderzoek geweest. Het laatste parkeeronderzoek is gedaan in samenspraak met de ondernemers en uit beide onderzoeken kwam het beeld naar voren dat wij over meer dan voldoende parkeerplaatsen beschikken.
Op zondagmorgen zal er inderdaad minder kunnen worden geparkeerd direct bij de Grote Kerk. Is dat een probleem ? Nee. Ten eerste blijft er altijd de gelegenheid om mensen die slecht ter been zijn voor de Kerk af te zetten en voorts moet de onbekende schrijver / schrijfster maar eens op zondagmorgen een kerkdienst bijwonen. Dan zal hij / zij zien dat het merendeel met de fiets komt of lopend. Voorts merk ik op dat wij als Protestantse Gemeente lid zijn van de Groene Kerk wat inhoud dat wij ons sterk maken voor een leefbare wereld voor iedereen en dat begint onder anderen bij je zelf ! (minder auto, meer fiets, meer groen etc.)
Een kop koffie drinken na de kerkgang brengt ons niet tussen het winkelend publiek zoals de schrijver / schrijfster suggereert. De winkels zijn nog niet eens open! En zo de winkels open zouden zijn is het mixen van winkelend publiek en kerkgangers geen enkel probleem.
Gezellig middagje in de Overkant blijft gewoon bestaan en mensen kunnen met de auto voor de deur worden afgezet.
Dat het kerkbestuur enkel geïnteresseerd is in de kerkelijke bijdrage is volstrekte onzin. Ik nodig de onbekende schrijver / schrijfster uit om eerst de website van onze kerk te bezoeken alvorens onzin te verkondigen. Voorts wordt er ten onrechte gesuggereerd dat er een link zou zijn tussen het kerkbestuur en de CDA fractie. Beiden hebben een eigen verantwoordelijkheid en van daaruit wordt gewerkt.
Ons gemeente bestuur heeft oog voor de oudere en kwetsbare mensen in onze samenleving en daar is constant aandacht voor binnen de werkgroep. Deze zullen absoluut niet de dupe zijn van de plannen, maar moeten wel bereid zijn om te bewegen.
Het gehele proces van besluitvorming over de centrumvisie en de klimaatstraat is een proces wat reeds jaren aan de gang is en zorgvuldig wordt gedaan. Daar kan ook een BBB geen verandering in brengen.
Als de onbekende schrijver / schrijfster betrokken is dan snap ik niet waarom hij / zij de naam niet bekend maakt. Dat maakt een discussie zinvol.
Popko Muller


