LEMELERBERG _ Op woensdagavond 31 mei organiseert Landschap Overijssel een excursie op de Lemelerberg. De afgelopen vier jaar is hard gewerkt om de natuur in Natura 2000-gebied de Lemelerberg te versterken. Tijdens de excursie laten de ecoloog, erfgoedspecialist en terreinbeheerder zien wat de afgelopen jaren aan natuurherstel is uitgevoerd en welke resultaten al zichtbaar zijn.
Excursie
De excursie start om 19.00 uur bij Camping de Lemeler Esch. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden door een mail te sturen naar fleur.degraaff@landschapoverijssel.nl. Ze ontvangen dan aanvullende informatie over de excursie.
Natuurherstel
De natuur op de Lemelerberg staat onder druk. Grote delen van de heide waren overgroeid door bos. De typische planten en dieren die hier leven, hebben het daardoor zwaar. Om de natuurlijke biodiversiteit op de Lemelerberg te beschermen en te herstellen, heeft Landschap Overijssel gedurende een aantal jaren grootschalig natuurherstel uitgevoerd. Er wordt nu gemonitord of de afgesproken natuurwaarden zijn bereikt. Op basis daarvan wordt besloten of de verrichtte werkzaamheden voldoende waren of dat er aanvullende maatregelen nodig zijn.
Kijk voor meer informatie op www.landschapoverijssel.nl/lemelerberg


