NIEUWLEUSEN – Op zaterdag 16 december hebben Scoutingleden uit Nieuwleusen mee gedaan aan de boomdeeldagen van Landschap Overijssel. Het was zaterdag in de vroege ochtend op de parkeerplaats van Scouting Ada’s Hoeve in Ommen.
Hier konden alle deelnemende mensen en organisaties de bestelling ophalen van de boomdeeldagen van Landschap Overijssel. Zo ook deed de Scoutinggroep uit Nieuwleusen mee.
Op een bosterrein in de omgeving van Oudleusen zijn de oudere groepen de hele dag bezig geweest om groen aan te planten. De jongste groep kwam in de middag helpen. Het was ook een behoorlijke klus, maar het is gelukt om alle 1000 struiken en bomen de grond in te krijgen.
In het bos hebben ze houtwallen en vogelbosjes aangelegd zodat de kleinere dieren in het bos een beter onderkomen hebben. Ook is er een elzensingel gemaakt. Verder hebben ze in een stuk bos bijna 100 eiken aangeplant in het kader van duurzaam behoud voor dat deel van het bos. Het geheel zorgt er voor dat er een mooie (bio)diversiteit weer is ontstaan in het bos.








