Nieuwleusen op de kaart

NIEUWLEUSEN – Nieuwleusen zet zichzelf op de toeristische kaart met de folder ‘Beleef Nieuwleusen’. Onder deze verzamelnaam werken een zestal cultureel-toeristische organisaties al geruime tijd samen. Ze overleggen, stemmen af en maken plannen om Nieuwleusen aantrekkelijk te maken voor toeristen en andere bezoekers.

Deze bundeling van krachten komt nu tot uiting in de presentatie van een folder waarin de activiteiten van deze organisaties worden uitgelicht. Gezamenlijk bieden ze een attractief overzicht van wat Nieuwleusen heeft te bieden op toeristisch, cultureel en recreatief terrein.

Dit 16 pagina’s boekje op een handzaam A6-formaat is voor Nieuwleusen de eerste echte toeristische folder. Ze geeft een overzicht van wat er voor bezoekers, toeristen en dagjesmensen te doen is in en rond het dorp.

De initiatiefnemers zijn Molen Massier, atelier Vrolijk met Verf, natuurboerderij BalkInn, zalencentrum ’t Witte Peerd, het Nationaal Grammofoonmuseum, streekmuseum Palthehof, de horecagelegenheden Restaurant LIV en Proeflokaal Zuid en Camperplaats Vechtdal. Hun samenwerking komt voort uit het groeiende besef dat Nieuwleusen – van oudsher geen dorp met aantrekkelijke toeristische attracties – de laatste jaren steeds meer te bieden heeft op dit terrein. Een flink deel van de genoemde initiatiefnemers zijn betrekkelijk nieuw, andere hebben hun locatie de afgelopen flink opgewaardeerd en/of uitgebouwd. Er is, kortom, heel wat werk verzet om Nieuwleusen op de toeristisch-recreatieve kaart te zetten.

Bij elkaar is dat voldoende voor een ‘dagje Nieuwleusen’, zoals de folder laat zien. De gedachte achter de kleurenfolder is dan ook dat Nieuwleusen genoeg te bieden heeft voor een dagdeel of een dagje uit: een aantrekkelijk reisdoel voor bezoekers uit de wijde regio, en wellicht zelfs uit het hele land. Na de presentatie van aanstaande zaterdag zal de folder dan ook in een groot gebied rond Nieuwleusen worden verspreid op campings, B&B’s, hotels en andere toeristische voorzieningen.

Presentatie

De folder wordt aanstaande zaterdag, 11 mei, gepresenteerd tijdens de jaarlijkse Meimarkt in en rond Molen Massier, Westeinde 39a (hoek Veldweg) in Nieuwleusen. Om 11.00 uur wordt dan het eerste exemplaar uitgereikt aan wethouder Jan Uitslag (toerisme en recreatie) van de gemeente Dalfsen. Ook wordt het belang van de folder toegelicht, evenals de toekomstplannen van de werkgroep Beleef Nieuwleusen. Want niet alleen worden de verschillende locaties de komende tijd flink in de spotlights gezet, ook zijn allerlei nieuwe activiteiten op deze locaties in voorbereiding.

Artikel delen: