Rondom Dalfsen: Komen en gaan - Foto: Ingezonden foto
Foto: Ingezonden foto

Rondom Dalfsen: Komen en gaan

DALFSEN – Nu we moeten constateren dat de zomer toch weer snel voorbij is gegaan, kunnen we slechts hopen dat er nog een mooie nazomer gaat komen. Zeker is in ieder geval dat Rondom Dalfsen 112 van de pers is gerold. Dit is het blad van de Historische Kring, waarin veel “komen en gaan” aan de orde komt.

Allereerst een interessant artikel over “De Brinkhof” aanvankelijk een gezellig café, later tevens bistro, restaurant en zelfs dancing. Menig Dalfsenaar bewaart er dierbare herinneringen aan. Het pand bestaat nog steeds.

In de tweeledige serie over zusterhuizen deze keer een uitgebreid artikel over Het klooster van Dalfsen, een eeuw geleden gebouwd als zusterhuis voor nonnen die in het onderwijs en de zorg werkten. Nu is het bekend als bijzondere B&B aan de Oosterstraat.

Voorts aandacht voor Het Dagboek van Ome Jan, het eerste deel van het dagboek van Jan Broeks, die midden vorige eeuw als dienstplichtig soldaat naar Indië vertrok en helaas niet terugkeerde.

Tenslotte in de serie Meestershuizen in dit nummer de achtste en laatste aflevering over een meestershuis in Lemelerveld en een in Dalmsholte.

Alle artikelen zijn voorzien van prachtige foto’s en afbeeldingen.

Leden krijgen het blad in de bus, losse nummers zijn verkrijgbaar bij The Read Shop en Primera Jansen in Dalfsen, bij Wennemars in Oudleusen en bij Blitsspul Lemelerveld.

Zou u ook lid willen worden? Graag! U ondersteunt voor 19 euro het werk van de Historische Kring en u ontvangt dan gratis drie keer per jaar Rondom Dalfsen in de brievenbus.

Aanmelden kan via ledenadministratie@historischekringdalfsen.nl
Dank u wel!

Artikel delen: